SuperCycling.cz

Giro očima Zdeňka Štybara: Snad to Rigoberto udrží

26. 5. 2014, 16:48

Když dojede trénink na Mallorce, usedá Zdeněk Štybar k televizi, aby sledoval počínání nejen svých kolegů z týmu Omega Pharma-Quick Step na Giro d´Italia. Těší ho, že Rigoberto Urán veze růžový dres lídra. „A doufám, že ho udrží až do cíle,“ říká Štybar v hodnocení závodu pro Supercycling.

Rigoberto zatím vypadá dobře. V sobotu sice něco ztratil, ale v neděli to zvládl v pohodě. Překvapilo mě hlavně, jak skvěle zajel časovku. Všichni jsme věděli, že se zlepšil, ale tohle asi předčilo očekávání všech. Vím ale taky, že se speciálně na tuhle časovku hodně chystal, byl si ji projíždět už někdy před dvěma měsíci, a vyplatilo se to.

Čekal jsem spíš, že Evans něco najede, ale bylo vidět, jak jsou naši kluci skvěle připraveni. Vždyť jsme měli čtyři lidi v první osmičce. V přípravě se v našem týmu na časovce hodně pracovalo, ladili jsme posedy a snažili jsme se co nejlíp sžít s materiálem. Taky pomohlo, že máme v týmu excelentního časovkáře Tonyho Martina, jehož rady jsou při věcech ohledně časovky strašně důležité.

Uvidíme, co přinese ten závěrečný nejtěžší týden. Quintana teď v těch horských etapách něco stáhl a myslím, že bude hodně silný. Ale Rigoberto už na Giru ukázal, že mu to v horách jde. Má k dispozici skvělé lidi. Vloni skončil celkově druhý za Nibalim a bylo by pěkné, kdyby to letos vylepšil.

uranke ocima styby volne

Věřím mu. Pro něj je Giro závod roku. Dlouho se na něj chystal, trénoval několik týdnů doma v Kolumbii. Na Tour asi nepojede, proto mohl veškeré úsilí směřovat k Giru. Dá se říct, že v jeho případě jde o vrchol sezóny.

Letos jsme spolu závodili jen zkraje sezóny na Mallorce a pak v Ománu a co jsem ho mohl poznat, tak je to fajn kluk. Pohodář, má rád srandu.

Rigoberto má obrovskou motivaci a do posledního týdne bude řádně nabuzený. Vzhledem k těm šíleně těžkým etapám se dají čekat ataky ze strany Pozzoviva nebo Quintany, uvidíme, co předvedou Evans, Majka nebo Aru, který v neděli zajel fantasticky na to, jak je mladý. Ale doufám, že všechno dobře dopadne a Urán dres lídra udrží až do cíle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.