SuperCycling.cz

Giro 2015: šest dojezdů na kopec a časovka na 60 km

6. 10. 2014, 16:58

Dlouhá časovka na 59,2 km a také šest dojezdů na kopec čeká na účastníky 98. ročníku závodu Giro d´Italia, který se uskuteční od 9. do 31. května 2015. 

Cadel Evans, Alberto Contador a Michal Kwiatkowski na prezentaci Gira 2015.

Cadel Evans, Alberto Contador a Michal Kwiatkowski na prezentaci Gira 2015.

Trasa byla dnes oznámena na prezentaci v Miláně za účasti Alberta Contadora, Fabia Aru, Rigoberta Urána, novopečeného mistra světa Michala Kwiatkowskiho a dalších závodníků. Vítěz letošního Gira Nairo Quintana chyběl, protože se doma v Kolumbii zotavuje z pádu na Vueltě. Nezúčastnil se ani vítěz Tour Vincenzo Nibali, protože ještě včera jel v Kazachstánu kvůli zájmům Astany závod Tour of Almaty.

uran prezentace giro 2015

Elegán Rigoberto Urán.


Horskými dojezdy Gira 2015 jsou Abetone ve středních Apeninách mezi Florencií a Bolognou (5. etapa), Campitello Matese poblíž Neapole (8. etapa), Madonna di Campiglio (15. etapa), Aprica (16. etapa), Cervinia (19. etapa) a Sestriere (20. etapa).První Grand Tour sezóny odstartuje týmovou časovkou na 17,6 km do San Rema a skončí rovinatou etapou z Turína do Milána na 185 km. Na cyklisty čeká během tří týdnů celkem 3481 kilometrů.

Celkem šest etap je klasických sprinterských, z nejrychlejších mužů planety zatím předběžně potvrdili start na Giru Nacer Bouhanni, Mark Cavendish nebo Marcel Kittel. Hromadným dojezdem by mohla skončit i pikantní zvlněná 11. etapa, která zahrnuje tři závěrečné okruhy po 17 km s cílem na známém motoristickém okruhu v Imole, kde se jezdí i formule 1.

Z největších hvězd by měl na Giru 2015 startovat Alberto Contador, Nairo Quintana se chce koncentrovat na Tour. Otazník visí nad startem Nibaliho. Jeho účast je zbožným přáním ředitele Gira Maura Vegniho, ale lídr Astany se zatím nevyjádřil. Pouze oznámil, že se nebude chtít pokoušet o double v podobě Gira a Tour. Ostatní favorité své plány na rok 2015 ještě neoznámili.

 

Trasa Gira 2015 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.