SuperCycling.cz

Giro chystá oslavy stovky. Pojedou Nibali i Froome?

25. 10. 2016, 23:47

Giro d´Italia slaví příští rok kulatiny. Jubilejní stý ročník odstartuje 5. května 2017 na Sardinii a skončí 28. května časovkou na 28 kilometrů z autodromu v Monze do Milána. 

Vincenzo Nibali a Fabio Aru na prezentaci 100. ročníku v Miláně. Oba by se příští rok měli na startu objevit.

Vincenzo Nibali a Fabio Aru na prezentaci 100. ročníku v Miláně. Oba by se příští rok měli na startu objevit.

„Bude to speciální a výjimečné Giro,“ prohlásil na slavnostní prezentaci Vincenzo Nibali, vítěz zatím posledního ročníku. „Trasa se mi moc líbí, bude to hodně těžký závod,“ dodal muž, který opouští Astanu a stane se hlavní hvězdou Bahrain Merida Teamu.

Ovšem v tuto chvíli ještě nepotvrdil, zda bude na startu Gira. „Nejdřív si detailně prostudujeme etapy a pak začneme přemýšlet, jestli by bylo dobré na Giro jet. Máme dost času v zimě a pak se rozhodnu,“ řekl mnohoznačně Nibali, dvojnásobný vítěz Gira.

mapagiro17

Start na stém ročníku zatím nikdo z největších es oficiálně nepotvrdil, ovšem když se v pondělí na jednom italském objevily detailní informace o trase (nakonec byly totožné s těmi zveřejněnými o den později na prezentaci), Chris Froome na to zareagoval na Twitteru tak, že k nepotvrzeným informacím o trase zveřejnil fotku přemýšlejícího panáčka se srdíčky kolem hlavy. Je to Giro, které by Froomovi sedělo. Pokud by ho jel, vrátil by se na italskou Grand Tour po sedmi letech.

„Určitě by to měl zkusit,“ řekl Nibali. „Chris by viděl, kolik lásky pro cyklistiku v Itálii je. Jestli na Giro přijede, bude mít každý radost,“ dodal.

kegiru100

Froome už několikrát řekl, že pokud by jel Giro, ovlivnilo by to jeho přípravu na Tour, která je pro něj prioritou, ale nechává si pootevřená vrátka. Je skoro jisté, že Nibali na startu stého ročníku chybět nebude. I proto, že se hned dvě etapy jedou v jeho rodné Sicílii a jedna dokonce končí v Messině, kde se narodil.

„V příštích týdnech se o Giru budu bavit i s novými týmovými kolegy, jako jsou Joaquím Rodríguez, Ion Izaguirre a Giovanni Visconti. Můžeme postavit skvělý tým na Giro, ale jak jsem říkal, ještě to nechme otevřené,“ uvedl Nibali.

Stejně tak se nepochybuje o tom, že Giro pojede i Fabio Aru, dosud Nibaliho stájový kolega v Astaně, od příští sezóny nový jednoznačný lídr kazašské formace. Giro jel dosud třikrát a dvakrát skončil na pódiu. A určitě pro něj bude nesmírně lákavý start na rodné Sardinii.

trofkasto

Giro 2017 obsahuje šest sprinterských etap, osm středně těžkých ve více či méně zvlněném terénu, pět přetěžkých horských testů a dvě rovinaté časovky o celkové délce 67,2 km.

„Je to tvrdé Giro a časovky tomu dodávají správnou rovnováhu. Je podobné jednomu z těch, které jsem vyhrál, ale nemohu říci, jestli vyhraju znovu,“ řekl Nibali.

Na cyklisty čeká během 21 etap celkem 3572km a také dva dny volna.

Detailní profil etap najdete na oficiálním webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.