SuperCycling.cz

Giro 2018 odstartuje v Izraeli!

15. 9. 2017, 06:27

Příští ročník závodu Giro d´Italia odstartuje poprvé v historii mimo Evropu, konkrétně v izraelském Jeruzalémě. Potvrdil to mluvčí ministra sportu Izraele Miri Regev s tím, že ještě nemůže prozradit další detaily.

giro-hornikjeru

Informaci by měli na tiskové konferenci v Jeruzalémě v pondělí potvrdit i organizátoři Gira z firmy RCS Sport. Byl tam pozván i Alberto Contador a také bývalý italský profesionál Ivan Basso.

Izrael příští rok slaví 70 let od svého vzniku a start Gira je skvělou šancí, jak tam přilákat ještě více turistů i fanoušků cyklistiky. Nebude to ovšem zadarmo. Podle informací serveru cyclingweekly vyjde Izrael start Gira na 10 miliónů eur, přičemž 4 milióny jdou přímo na konto organizátorů za poskytnutí práv pořadatelství.

Giro, které má příští rok na programu 101. ročník, bude historicky první Grand Tour startující mimo evropské území, konkrétně na Blízkém východě.

Startovat by se mělo 5. května 2018 časovkou v Jeruzalémě, pak by měly následovat dvě etapy podél pobřeží kolem Tel Avivu. A poté čeká na všechny pětihodinový let do Itálie. Podle kuloárních informací by Giro mělo končit ve Vatikánu, kde už v roce 1974 startovalo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.