SuperCycling.cz

Gaviria slavil ve spurtu na Giru už podruhé

10. 5. 2017, 18:46

Fernando Gaviria je zatím nejlepším sprinterem letošního Gira. Hromadným spurtem o vítězství zatím skončily tři etapy a dvě z nich vyhrál Kolumbijec z týmu Quick-Step Floors. Dnes se radoval v dojezdu v sicilské Messině, rodišti Vincenza Nibaliho.

vyrijamesina

Růžový dres dál drží Gaviriův stájový kolega Bob Jungels, protože rovinatá etapy podle očekávání žádné změny v pořadí nepřinesla.

Z Čechů skončil nejlépe Jan Hirt na 83. místě v čase vítěze, Michal Schlegel (oba CCC Sprandi Polkowice) i Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) ztratili 20 sekund.

Gaviria využil v závěru skvělé práce kolegů z Quick-Stepu. Na posledním kilometru ho protáhl dopředu Max Richeze, rozjel mu spurt a Kolumbijec nedal nikomu šanci. Druhý skončil Ital Jakub Mareczko (Wilier Triestina), třetí Ir Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

Němec André Greipel (Lotto Soudal) dojel čtvrtý a hned po projetí cílem Gaviriovi sportovně blahopřál. Právě Greipelovi po dnešku Gaviria vyfoukl fialový dres lídra bodovací soutěže.

„Jsem šťastný za druhé vítězství. Nohy byly po včerejšku dobré,“ řekl Gaviria, který debutuje na Grand Tour. Hned za cílem přijímal gratulace od rodičů, kteří přiletěli z Kolumbie. „Je tu celá moje rodina a tohle je pro ně ten nejlepší dárek. Za vítězství musím poděkovat týmu, který odvedl perfektní práci. Vyhráli jsme dvě etapy, teď opouštíme ostrovy a uvidíme, co přinesou další dny,“ dodal.

O komickou vložku se v závěru etapy postaral Slovinec Luka Pibernik z týmu Bahrain-Merida. Peloton absolvoval v Messině dva krátké cílové okruhy. Na konci toho prvního Pibernik nastoupil a na pásce zvedal vítězoslavně ruce nad hlavu.

To, že na cyklisty čeká ještě jeden okruh, si uvědomil až za chvíli. Na druhý pokus mu patřilo 148. místo :-) Ale rozhodně nebyl prvním, komu se něco podobného stalo a všichni to přešli s úsměvem.

Ve čtvrtek je na programu klasikářská etapa z Reggio Calabria do Terme Luigiane dlouhá 217 km. Tým Quick-Step Floors v ní jistě něco zkusí.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.