SuperCycling.cz

Froome znovu upadl, ale tým ho dokázal zachránit

13. 5. 2018, 11:33

Chris Froome zatím na letošním Giru není úplně v pohodě. Jednak na něm stále leží nedořešený dopingový případ z loňské Vuelty, padá a před prvním opravdu těžkým horským testem ztrácí na vedoucího Yatese 1:08 min.

frumpadaaa

Britský lídr týmu Sky zatím žije ve stínu britského lídta Mitchelton-Scott Simona Yatese. Froome už jednou spadl při projíždění úvodní časovky v Izraeli, vyvázl jen s odřeninami. Pád si vybral i v sobotní etapě s dojezdem na vrchol Montevergine di Mercogliano. Pět kilometrů před cílem mu na mokré vozovce v kopci v levotočivé zatáčce podjelo kolo a skončil na zemi.

Spadl na koleno, které měl trochu odřené. Stejné koleno, jako v Jeruzalémě. Už před etapou ho měl zatejpované. Ale kolegové ze Sky pro něj odvedli skvělou práci a dokázali ho dotáhnout zpět do skupiny favoritů nějakých 800 m před cílem.

Poels, Henao, Ellisonde, De La Cruz. To byli jeho muži. „Všichni jsme jeli v lajně a najednou jsem za sebou slyšel, jak někdo padá na vozovku. Jen jsem si říkal: Hlavně, ať to není Froomey. Otočil jsem se a byl to on,“ popisoval Francouz Kenny Elissonde.

„Naštěstí se nám povedlo dovézt ho zpátky. Ale stálo nás to hodně sil,“ prozradil po etapě, kterou vyhrál díky úspěšnému sólovému ataku v závěr Ekvádorec Richard Carapaz (Movistar), lídr soutěže o bílý dres pro nejlepšího závodníka do 25 let.

„Chris měl prostě smůlu, mohl tam spadnout kdokoli,“ přiznal David De La Cruz. „Nic vážného se naštěstí nestalo. Naopak jsme se utvrdili v tom, jak jsme silní. Pracujeme dobře, pořád máme velikou motivaci a jsme si jisti, že Chris může Giro vyhrát,“ dodal španělský vrchař.

„Kluci byli skvělí. Patří jim obrovský dík,“ řekl Froome pár hodin po etapě. „Nikdy není zrovna příjemné spadnout takhle na konci etapy. Zvlášť, když je to ve stoupání. Ale silnice byla kluzká a mě podklouzlo zadní kolo,“ prozradil.

Dnes je na programu přetěžký test. Před dnem volna čeká na cyklisty etapa s cílem na vrcholu Gran Sasso v nadmořské výšce 2135 m. Do cíle je to 26 km do kopce. A otázkou je, jestli Sky nebudou po včerejšku trochu chybět síly. „Bude to opravdu těžký den, hodně náročná etapa,“ tušil Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.