SuperCycling.cz

Froome ukázal na Zoncolanu: Ještě mě neodepisujte

19. 5. 2018, 22:45

Mnozí už ho zatratili, před sobotní etapou ztrácel na 12. místě na Simona Yatese 3:20 min. Ale Chris Froome ukázal v pekelném dojezdu na přetěžký kopec Monte Zoncolan, že ještě nesložil zbraně. Vyhrál s náskokem 6 sekund před Yatesem a v průběžném pořadí poskočil na 5. místo. I když na krajana z Mitchelton-Scott ztrácí pořád přes 3 minuty.

krisakkkkk

„Nikdy jsem neřekl, že to zabalím. V cyklistice může být každý den úplně jiný a může se stát spousta neočekávaných věcí. Zvlášť tady na Giru,“ přiznal lídr týmu Sky.

„Budu pokračovat v tomhle agresivním stylu až do Říma a uvidíme, na co to bude stačit. Na druhou stranu musím být realista. Ztráta tří minut je dost velká na to, abych ještě zabojoval o vítězství,“ řekl Froome.

V brutálním desetikilometrovém kopci do cíle měl na rozdíl od dalších favoritů k ruce domestika v podobě Wouta Poelse. Ten mu jel dlouho tempo, aby 4,1 km před cílem Froome vypálil dopředu.

Jediný, kdo mu dokázal sekundovat, byl v růžovém dresu jedoucí Yates. Několikrát to vypadalo, že Frooma dojede, ale Brit dál pokračoval ve vysoké frekvenci šlapání na co nejlehčí převod a vedení udržel až do cíle.

rucenadhead

„Jsem za tohle vítězství opravdu šťastný. Dodá mi morálku do dalších dní,“ řekl britský vítěz etapy. „Ale musím být dál při zemi. Další kluci jsou nesmírně silní. Simon jel znovu skvěle, ještě na posledním kilometru jsem myslel, že mě dojede a přeletí kolem mě. Vyhrát tuhle etapu, to je fantazie, protože Zoncolan je jeden z nejhezčích a nejtěžších kopců,“ dodal Froome.

Vítězem dne však byl Tom Dumoulin. Čekalo se, že na Zoncolanu obhájce prvenství koupí na nejlepší trochu větší ztrátu, ale on přijel pátý s mankem 37 sekund na Frooma.

tomekeeee

„Nebylo to špatné, ale nebyl jsem schopen udržet krok s těmi nejlepšími. Na mě je to asi dobrý výkon. Jel jsem si svoje tempo a nechal jsem tam vše, co bylo v mých silách,“ přiznal lídr stáje Sunweb.

I když mu do karet hraje úterní dlouhá časovka, rozhodně odmítá, že by 1:24 min., které ztrácí na Yatese, bylo v pohodě. „Pořád říkám, že bude hodně těžké Giro vyhrát. Ještě nás čeká dost horských etap, kde já určitě Giro nevyhraju. Uvidíme, jak dopadne časovka,“ dodal.

zanrzonko

Pořadí je po Zoncolanu následující: 1. Yates, 2. Dumoulin +1:24, 3. Pozzovivo +1:37, 4. Pinot +1:46, 5. Froome +3:10.

Kolik toho změní neděle?

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.