SuperCycling.cz

Aru vstal z mrtvých, König se posunul na páté místo!

29. 5. 2015, 17:52

Fabio Aru si na Giru vynahradil zklamání a krize z předchozích dnů, když vyhrál 19. horskou etapu a do cíle přijel sám s náskokem 28 vteřin na Kanaďana Rydera Hesjedala. Italský vítěz z Astany se díky dnešnímu úspěchu vrátil na druhé místo průběžného pořadí před týmového kolegu Mikela Landu, ale Alberto Contador bezpečně drží růžový dres.

Fabio Aru se raduje.

Fabio Aru se raduje.

V etapě s dojezdem na vrchol Cervinia udělal českým fanouškům opět velkou radost Leopold König. Lídr týmu Sky si v etapě se třemi těžkými kopci počínal jako starý mazák. I v závěrečném stoupání jel skoro celou dobu se skupinkou Contadora a v cíli byl jen o tři vteřiny pomalejší. Přesto se v pořadí posunul už na páté místo před Rusa Jurije Trofimova (Kaťuša), který nevydržel s nejlepšími a za Königem zaostal o minutu a půl.

leos v etap 19

Vše podstatné se odehrálo v závěrečném stoupání. Tým Tinkoff-Saxo dlouho skvěle pracoval pro svého lídra, před Contadorem jel v kopcích pořád Roman Kreuziger a v posledním kopci už to bylo jen na Španělovi.

Deset kilometrů před cílem sjeli favorité v úniku jedoucího Viscontiho z Movistaru a všichni se drželi pohromadě. Z lidí na čelních pozicích chyběli jen Trofimov a také Kostaričan Amador. Ten nakonec skončil 12., ale přesto dál drží nečekané čtvrté místo.

Jako první atakoval neúnavný bojovník Hesjedal (Cannondale-Garmin), vítěz Gira 2012, pak se zvedl i Aru (Astana). Dnes vypadal jako politý živou vodou a 6 km před cílem dojel Kanaďana. Měl tolik sil, že se kolem něj hned přehnal a mířil za svým prvním vítězstvím na letošním Giru. Pro Astanu šlo už o čtvrtý triumf.

Snad poprvé byl na letošním Giru pořádně vidět v akci i Rigoberto Urán (Etixx-Quick Step), který se zatím hlavně trápil, ale dnes se alespoň udržel s Contadorem a v závěru i on zaútočil a vybojoval alespoň třetí příčku za Aruem a Hesjedalem.

jalberto v jzovem

Contador se nikam nehnal, jen se držel za zadním kolem Landy a bohatě mu to stačilo. „Myslím, že ho tímhle dost deptal. Nechával odjet jednoho soupeře za druhým a hlídal si jen Landu,“ řekl spolukomentátor dnešní etapy na české verzi Eurosportu František Raboň.

Contador má nyní na druhého Arua k dobru 4:37 min., třetí Landa ztrácí přes 5 minut. A i když je zítra na programu poslední těžká etapa se stoupáními Finestre a Sestriere v závěru, muselo by se stát něco neočekávaného, aby Španěl z Tinkoff-Saxo o vítězství na letošním Giru přišel.

ad cesi 19 g

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.