SuperCycling.cz

Aru ví, že se na Grand Tours musí ještě hodně učit

30. 5. 2015, 09:15

Fabio Aru na letošním Giru potvrzuje, že ještě není stoprocentně vyzrálým závodníkem. Nevyvaroval se výkyvům, které by se lídrovi měly vyhnout, o svou pozici se dokonce v Astaně přetahuje s Mikelem Landou, s nímž před startem absolutně nikdo nepočítal. 

aru-k-clanku-1-g

V páteční etapě s cílem v Cervinii si sice spravil chuť v podobě vítězství i návratu na druhé místo průběžného pořadí, ale bylo to dáno i tím, že ho Alberto Contador nechal a hlídal si jen Landu.

Čtyřiadvacetiletý Ital přesto zářil štěstím. Ukázal, že se s ním stále musí počítat. Po projetí cílem brečel, brečela jeho přítelkyně i krajan a stájový kolega Dario Cataldo, když se do Cervinie vydrápal i on. „Vím, že se pořád potřebuji spoustu věcí učit, ale i tohle vítězství mi pomůže do dalších let,“ uvedl Aru krátce po svém triumfu.

aru k clanku g 2

Před Girem si přitom dělal velké ambice, vždyť už vloni skončil třetí za Quintanou a Uránem. Jenže se nedokázal vyvarovat zaváhání. Na rozdíl od Contadora, který si drží vysokou formu po celý závod navzdory problémům s ramenem po pádu v závěru 6. etapy. „Aru je veliký talent a hvězda budoucích let. Určitě o něm v budoucnu budeme hodně slýchat,“ řekl o něm španělský lídr.

Aru měl krizi v etapě do Apriky, kde skončil sedmý o více než dvě minuty za Contadorem. Vyhrál Landa a stal se novým lídrem Astany. „Nevím, co se se mnou dělo. Ale v posledních dnech jsem byl strašně unavený. Pořád bych jen spal. Ráno jsem se vzbudil a cítil jsem únavu,“ vysvětloval Aru. „Naštěstí se po to malých krůčcích zlepšovalo a výsledkem bylo moje vítězství,“ tvrdil mladý Ital.

aru k clanku g 3

V Astaně však mají pro jeho výkyvy pochopení a svůj klenot si hýčkají. I proto mu s předstihem dali novou smlouvu až do konce roku 2017. „Je mu teprve čtyřiadvacet. A závodníci nové generace vyhrávají Grand Tours tak ve 27 nebo 28. Proto jsme úplně v klidu,“ prohlásil týmový manažer Giuseppe Martinelli.

„Potřebuje se ještě ve spoustě věcí zlepšit. Ale už ukázal, že to bude budoucnost nejtěžších etapových závodů. Je pravda, že ještě potřebuje získat zkušenosti, ale myslím, že mu Giro hodně pomůže,“ dodal Martinelli.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.