SuperCycling.cz

Experiment Sky na Giru: Porte bydlí v motorhomu

11. 5. 2015, 09:20

Tým Sky nechce na Giru očividně nic ponechat náhodě a pro svého lídra Richie Porteho se snaží najít absolutní klid. Proto nebydlí s ostatními závodníky v hotelích, ale v luxusním motorhomu, kde při závodech přebývají třeba piloti formule 1.

porte-nahoru-sky-motor

Tým Sky si velký motorhome v americkém stylu pronajal na celou dobu Gira a jedná se prý o první experiment tohoto druhu. Manažer Sky David Brailsford věří, že Porte bude mít ve stejném prostředí daleko více klidu, než kdyby spal každou noc v jiném hotelu.

Jeho luxusní „obytný domov“ by měl být vždy zaparkován vedle týmového hotelu a na jídlo chodí s ostatními parťáky včetně Čecha Leopolda Königa.

„Nic nepodceňujeme a vozíme si svoje matrace i polštáře, aby závodníci měli po celou dobu Gira stejný komfort,“ prozradil Brailsford. „Hodně jsem o všem přemýšlel a říkal jsem si, že nejlépe se člověk cítí ve své posteli. Proto jsme zrealizovali tenhle projekt,“ vysvětlil.

Porte by stejně jako lídr bydlel v hotelu sám, ostatní jsou na pokoji po dvou. „Dokud experiment nevyzkoušíte, nevíte, zda přinese efekt. Některé věci fungují, jiné ne. Uvidíme za tři týdny,“ dodal Brailsford s tím, že pokud projekt motorhome zafunguje, stejný komfort bude mít i Chris Froome v červenci během Tour de France.

motorhome

V černošedém luxusním autobusu má Porte k dispozici ložnici, kuchyň, sprchu a WC. Nechybí televize a další běžné věci. Sky k motorhomu musel najmout řidiče, který během Gira pendluje jen mezi týmovými hotely. Když Australan dorazí do místa, kde Sky po etapě bydlí, už má svůj náhradní domov nachystaný.

„Nechali jsme se inspirovat v první řadě závodníky Moto GP. Tohle je více rodinné. Častá změna prostředí může být během třítýdenního závodu stresující. Proto jsme se rozhodli k tomuto kroku,“ uvedl mluvčí Sky.

Nadšení Sky už tolik nesdílí ředitel Gira Mauro Vegni. „Žádná pravidla ohledně spaní v hotelu nejsou. Ale mrzí mě, že Porte spí někde v karavanu. Italské hotely jsou jedny z nejlepších,“ přiznal Vegni.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.