SuperCycling.cz

Chaves slaví velký comeback. López ujel rivalům

31. 5. 2019, 18:15

Esteban Chaves je zpátky. Tenhle věčně usměvavý Kolumbijec z týmu Mitchelton-Scott slavil vítězství po více než roce a symbolicky znovu na Giru. Dnes měl nejvíce sil z uprchlíků a připsal si zasloužený triumf.

jestebanvygr

„Je to pro mě velká satisfakce. Poslední dobou jsem zažil spoustu těžkých momentů, ale nikdy jsem se nevzdával a nepřestával bojovat. Díky podpoře rodiny, přátel a týmu jsem to dokázal,“ líčil dojatý Chaves po etapě dlouhé 151 km.

Trápil ho únavový syndrom, vloni kvůli tomu od Gira až do konce sezóny nezávodil. Ale vrátil se. Jeho forma pořád ještě není taková, aby byl v australském týmu lídrem na Grand Tour (tuto roli už dobře zná, na Giru 2016 skončil druhý), ale o etapy už v pohodě bojovat může.

Už ve středečním dojezdu do Anterselvy skončil druhý, dnes se dočkal vysněného prvenství. „Moc jsem to chtěl. V posledním kopci jsem několikrát útočil a nevzdával jsem to,“ říkal Kolumbijec. Až 3 km před cílem setřásl zbývající dva soupeře z úniku - Bidarda a Serryho - a mířil vstříc vítězství. „Jsem bojovník a tak to vždycky bude,“ přiznal.

Favorité bojující o celkové pořadí se hodně hlídali. Jediný Miguel Ángel López dokázal něco najet a podtrhl tak velký kolumbijský den na Giru. V bílém dresu jedoucí lídr Astany přijel do cíle s náskokem 44 vteřin na lídra Carapaze, Nibaliho, Rogliče, Landu a další. Ale dál zůstává šestý. Jan Hirt (Astana) dojel 57. (+14:50), Josef Černý (CCC) 116. (+21:41).

Favorité očividně šetřili síly na těžkou sobotní etapu, kdy je na 194 kilometrech čeká exkluzivní vrchařské menu: hned od startu se jede do kopce, celkem se pojede na pět vrcholů. Ten poslední, Monte Avena, je cílový. Nejvyšším bodem etapy je na 78. kilometru Passo Manghen (2029 m).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.