SuperCycling.cz

Dumoulin potvrdil: Jedu na Giro a chci ho vyhrát

8. 1. 2018, 21:59

To, o čem se již několik týdnů spekulovalo, je nyní realitou. Nizozemský vítěz loňského Gira Tom Dumoulin bude i letos na startu italské Grand Tour a chce se pokusit o obhajobu prvenství. Oznámil to na prezentaci stáje Sunweb v Berlíně.

toomobhajobaa

„Dívali jsme se na trasy Gira i Tour a Giro z toho pro mě vyšlo lépe,“ řekl Dumoulin. Pojedu tam s cílem zkusit ho znovu vyhrát,“ přiznal 27letý lídr německého týmu. Zároveň prozradil, že ho láká i Tour a Vuelta, ale druhou Grand Tour rozhodne později.

Přípravu směrem k Giru bude mít úplně stejnou jako vloni. „Pojedu Abu Dhabi, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milan-San Remo, pak bude následovat tréninkový kemp ve vysoké výšce. S velkou bolestí v srdci vynechám znovu Amstel a pojedu jen Lutych,“ prozradil Dumouin. Pak už ho čeká Giro.

Rozhodně nechce žít z minulosti. „Je to nový rok, nový začátek. Nevidím to tak, že je to rok obhajoby mého titulu na Giru. Pokusím se dostat do co nejlepší formy, ale pravda je taková, že 1. ledna začínáme všichni od nuly,“ prohlásil Dumoulin.

tomasjakovinr

Giro začíná 4. května v Izraeli časovkou na 9,7 km. V programu je ještě jedna dlouhá časovka na 34,5 km v rámci 17. etapy.

Letošní Giro přiláká na start řadu hvězd. Jet by měl Chris Froome, pokud nedostane flastr za použití nedovoleného množství salbutamolu z Vuelty 2017, v plánu ho mají i Alejandro Valverde (Movistar), Esteban Chaves a Simon Yates (oba Mitchelton-Scott), Fabio Aru (UAE Team Emirates) a další.

Z Čechů by se na startu mohli objevit Leopold König (Bora-Hansgrohe), Jan Hirt (Astana)  nebo Daniel Turek (Israel Cycling Academy).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.