SuperCycling.cz

Dumoulin po pádu ztratil 4 minuty. Neví, zda pojede dál

14. 5. 2019, 19:40

Velký favorit na vítězství letošního ročníku Gira, Nizozemec Tom Dumoulin ze Sunwebu, spadl v závěru 4. etapy a do cíle přijel se zkrvaveným kolenem za pomoci stájových kolegů se ztrátou 4:04 min. Skončí předčasně na Giru? Rozhodne se zřejmě až zítra.

tomdojizdikoleno

K pádu došlo asi 6,5 km před cílem a na zem šla řada závodníků. Podle všeho způsobil pád jeden z cyklistů stáje Ineos. Peloton se rozdělil a vpředu zůstala jen malá skupinka, která bez pár odpadlíků vydržela až do cíle.

Z favoritů tam byl jen v růžovém dresu jedoucí Roglič a dojezd s krátkým stoupáním těsně před cílem zvládl nejlíp další výborný vrchař Richard Carapaz z Movistaru. V pořadí druhý Caleb Ewan, který se v čelní skupině na rozdíl od Vivianiho udržel, ho stíhal marně.

Roglič na tom vydělal nejvíc, protože další jeho sokové něco ztratili: López 14 sekund, Nibali nebo Yates 18. Roglič tak po čtyřech etapách vede o 35 vteřin před Yatesem, smolař Dumoulin propadl z pátého na 56. místo.

Potěšující je, že rentgen v nemocnici, kam odjel hned po etapě, vyloučil jakoukoli zlomeninu. Ale problém je to velký. I pokud bude moci v závodě pokračovat, ztrátu čtyři a půl minuty by smazával těžko.

„Není tam nic zlomeného, ale koleno je hodně oteklé. Na posledních kilometrech jsem skoro nebyl schopen šlapat. Je jasné, že celkové pořadí je pryč. Uvidím, jak se budu cítit ráno,“ řekl Dumoulin po návratu z nemocnice.

„Je to pro nás velká rána. Přijeli jsme vyhrát Giro a po čtyřech etapách jsme více než čtyři minuty za lídrem. Jsme smutní, Tom je taky moc smutný,“ přiznal bezprostředně po etapě trenér Sunwebu Michiel Elijzen.

„Teď musíme počkat, zda bude schopen na Giru pokračovat. Celkové pořadí je asi pryč, ale pokusíme se vyhrát etapy. Máme tu i další členy týmu. Byl to pro nás moc těžký den, ale i taková je někdy cyklistika,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.