SuperCycling.cz

Pozzovivo má 25 stehů a z pádu si nic nepamatuje

12. 5. 2015, 13:44

Italský cyklista Domenico Pozzovivo, který kvůli těžkému pádu ve 3. etapě musel v pondělí odstoupit z Gira, promluvil. Tržnou ránu nad okem museli lékaři sešít 25 stehy a závodník stáje AG2R novinářům italského deníku La Gazzetta dello Sport řekl, že si z pádu vůbec nic nepamatuje.

Domenico Pozzovivo na nemocničním lůžku.

Domenico Pozzovivo na nemocničním lůžku.

Dvaatřicetiletý cyklista přiznal, že po nikým nezaviněném pádu ve sjezdu z vrcholu Barbagelata krátce ztratil vědomí. Nakonec skončil v nemocnici v Janově, kde zůstal na pozorování. Měl by tam být minimálně do dnešního odpoledne.

Podle lékařů francouzské stáje utrpěl lehký otřes mozku, nemá však nic zlomeného. „Jsem v pořádku, ale byl to strašně těžký pád. Pořádně nevím, co se stalo, ten pád si skoro nepamatuju,“ prozradil Pozzovivo.

„Vzpomínám si na těžký sjezd a asi mi podklouzlo kolo,“ řekl. To, že předčasně skončil, ho strašně mrzí. „Chtěl jsem zajet hodně dobré Giro a místo toho s bolestí v srdci tenhle závod opouštím,“ dodal.

pozzo dvojke na luzke

Přitom k Giru směřoval veškeré úsilí. Od začátku sezóny ukazoval výbornou formu. Ve všech čtyřech etapácích, kde startoval, skončil v top 10. Byl šestý na Tour Down Under, osmý na Tirrenu, třetí v Katalánsku a sedmý na Trentinu. Do top 10 se dostal i na klasice Lutych-Bastogne-Lutych (8.). Na kontě měl dvě etapová vítězství (jedno vybojoval v Katalánsku, druhé na Trentinu). „Začátek sezóny byl skvělý. Před Girem jsem měl nejlepší formu mého života,“ řekl zklamaně.

Prozradil, že v noci spadl asi jen dvě nebo tři hodiny. „Byla to dlouhá noc a měl jsem i dost času přemýšlet o budoucnosti. Myslím, že bych měl být zpátky Kolem Švýcarska,“ podotkl k závodu, který startuje 13. června. Další plány doladí po dohodě s týmem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.