SuperCycling.cz

Dojezd u Contadora doma ovládl ve spurtu Modolo

27. 5. 2015, 17:36

To, co si cyklisté dlouho přáli, se konečně vyplnilo. Sedmnáctá rovinatá etapa Gira, která peloton zavedla do švýcarského Lugana, domova Alberta Contadora, se obešla bez stresů i pádů a rozhodovala se v hromadném spurtu. V něm dominoval Ital Sacha Modolo z Lampre-Merida a slavil druhý triumf na letošním Giru.

modolo-vyhrava-17

Cyklistům po propršených dnech také konečně přálo počasí a v podstatě celá etapa byla kontrolovaná sprinterskými týmy i stájí Tinkoff-Saxo s majitelem růžového dresu Contadorem.

Únik trojice uprchlíků byl zlikvidován 27 kilometrů před cílem. Pak to zkusil sám Australan žijící v České republice Adam Hansen z Lotto-Soudal, po něm zkušený Ital Luca Paolini (Kaťuša), ale bylo jasné, že takový dojezd si týmy s elitními sprintery vyfouknout nenechají.

Závěr zvládla nejlépe italská stáj Lampre-Merida, která měla na čele hned tři závodníky a Modolo vytěžil z práce kolegů etapový triumf. Druhý skončil Giacomo Nizzolo (Trek), třetí Luka Mezgec (Giant-Alpecin). Pro Lampre šlo už o čtvrté vítězství na letošním Giru.

Penalizace pro Königa

V celkovém pořadí se nic neměnilo, dál vede Alberto Contador, nejlepší z Čechů Leopold König (Sky) je šestý. Právě König a třeba průběžně dvanáctý Jurgen van den Broeck (Lotto-Soudal) byli podle serveru Biciciclismo mezi 16 závodníky, kteří dostali dodatečně penalizaci za úterní královskou etapu. Údajně za držení za autem. Byli potrestáni desetivteřinovou penalizací, pokutou 50 švýcarských franků a odečtem 5 bodů v bodovací soutěži.

ad cesi g 17

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.