SuperCycling.cz

Divoké karty na Giro: čtyři italské týmy a zřejmě Colombia

27. 12. 2014, 08:12

Přestože 98. ročník závodu Giro d´Italia odstartuje v San Remu až 9. května, už dnes je téměř jasné, kterých pět týmů se podělí o divoké karty. Měly by je dostat italské druhodivizní stáje Bardiani-CSF, Androni Giocattoli, Nippo-Vini Fantini a Neri Sottoli. Pátým, na koho se zřejmě usměje štěstí, bude kolumbijský tým Colombia.

Fabio Duarte s týmem Colombia by na Giru opět neměl chybět.

Fabio Duarte s týmem Colombia by na Giru opět neměl chybět.

Pro rok 2015 se bude udělovat pět divokých karet, protože WorldTour týmů je po neudělení licence Europcaru jen 17. A ředitel Gira Mauro Vegni oznámil, že italské týmy budou organizátoři při udělování divokých karet logicky znovu upřednostňovat. „Ale definitivně oznámíme týmy, které dostanou divokou kartu, až v půlce ledna,“ přiznal Vegni z pořadatelské firmy RCS Sport.

„Pečlivě zvažujeme žádosti všech týmů, které usilují o divokou kartu na Giru i našich dalších závodech,“ prohlásil Vegni. Pořadatelská firma RCS Sport organizuje i Tirreno-Adriatico a jednorázovky Strade Bianche, Milán-San Remo a Kolem Lombardie.

„Vloni jsme zdůvodňovali udělení karet na Giro čtyřem italským týmům, že jim tenhle závod může pomoci získat partnery v jejich těžké finanční situaci. To samé bude pokračovat i v roce 2015. Ale na druhou stranu se také snažíme o globalizaci Gira, proto jednu divokou kartu dostane mimoitalský tým,“ prozradil Vegni.

Očekává se, že na Giru budou startovat všechny italské pro-kontinentální týmy a Colombia v čele s elitním vrchařem Duartem, který na italskou Grand Tour jel už třikrát a má na kontě čtyři druhá místa v etapách.

Dalšími kandidáty na divokou kartu jsou Europcar, Caja Rural a UnitedHealthcare, kteří podepsali mj. Italy Ratta a Canolu. Druhý jmenovaný vyhrál na Giru v roce 2014 jednu etapu ještě v dresu Bardiani-CSF.

O start na Giru naopak neusiloval jihoafrický tým MTN-Qhubeka, který se usilovně snaží získat divokou kartu na Tour de France, stejně jako německá Bora-Argon 18 s Honzou Bártou. A podle zatím nepotvrzených informací by ji obě druhodivizní formace získat měly, stejně jako francouzské týmy Cofidis, Europcar a Bretagne-Seche Environnement.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.