SuperCycling.cz

Martin i Fernandez mají zlomenou klíční kost

10. 5. 2014, 08:49

Bilance pádu čtyř cyklistů Garmin-Sharp v páteční týmové časovce je následující: Dan Martin i Koldo Fernandez mají zlomenou klíční kost a Giro pro ně skončilo.

Tady ještě bylo všechno v pořádku.

Tady ještě bylo všechno v pořádku.

Na zemi při časovce skončili kromě Martina s Fernandezem ještě Nathan Haas a Andre Cardoso. Ostatní závodníci čekali, jak to vypadá s Martinem. Když dostali zprávu, že mají pokračovat, museli stejně čekat, protože v té chvíli už byli jen čtyři.

Němec Wegmann, který už dříve nevydržel tempo a v momentu incidentu pokračoval sám vzadu, musel ostatní dojet, aby tým Garminu neporušil pravidla. Ta hovoří o tom, že týmovou časovku musí ve stejném čase projet cílem minimálně pět borců jedné stáje. Ztráta Garminu v cíli na vítěze činila 3:26 min., za předposledním Europcarem zaostali o 1:38 min.

„Měl jsem problémy se žaludkem, proto jsem odpadl už dřív,“ vysvětloval Fabian Wegmann. „Ale věděl jsem, že po pádu zůstali vpřed jen čtyři a musel jsem kluky dojet. Byl jsem suverénně nejslabší z té naší pětice, vůbec jsem nemohl,“ přiznal.

garmos dvojka

Pětice statečných projíždí cílem.

Z pádu se nakonec sebrali ještě Haas a Cardoso, do cíle přijeli skoro s šestiminutovou ztrátou. „Oba utrpěli pohmožděniny a odřeniny,“ prozradil sportovní ředitel Garmin-Sharp Charly Wegelius. Martin byl okamžitě z místa pádu odvezen do nemocnice. Fernandez ještě na kolo nasedl, s bolestivou grimasou dojel po limitu do cíle, ale pak jel rovněž na vyšetření a diagnóza byla stejná jako u Martina: zlomená klíční kost.

Budeme bojovat i za Dana s Koldem. Teď jsme možná dole, ale ještě nás neodepisujte. Ryder Hesjedal, Garmin-Sharp

„Je to tragédie, ale budeme bojovat. Lídrem teď bude Hesjedal, který už Giro vyhrál,“ dodal Wegelius. „Hrozně mě mrzí, co se stalo. Pro Dana Martina tohle Giro strašně znamenalo, speciálně se na něj chystal. Nedá se nic dělat, budeme bojovat i za Dana s Koldem. Teď jsme možná dole, ale ještě nás neodepisujte,“ vzkázal Ryder Hesjedal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.