SuperCycling.cz

Další soupeř pro Königa: Giro jede i Quintana

19. 1. 2017, 19:38

Stý ročník Gira láká na start stále více hvězd. Zatím jako poslední potvrdil svou účast také kolumbijský lídr Movistaru Nairo Quintana, který absolvuje dvojblok Giro, Tour. Leopold König se tak může těšit na řadu skvělých soupeřů.

najrojebayro

König vyhlásil, že Giro bude jeho prvním vrcholem sezóny a chce na něm jako lídr stáje Bora-Hansgrohe zabojovat o co nejlepší výsledek na Grand Tour. Jeho maximem je 6. místo právě z Gira roku 2015.

Dnes definitivně potvrdil svou účast i Quintana, který jel Giro jen jednou v kariéře, a to v roce 2014. Tento ročník vyhrál před krajanem Uránem a Italem Aruem. Letos zkusí poprvé v kariéře kombinaci Gira a Tour.

Dvě Grand Tours během jedné sezóny dosud absolvoval třikrát. V roce 2014 jel po Giru Vueltu, kterou vedl, ale po pádu v časovce musel odstoupit. O rok později jel Tour (2.) a Vueltu (4.), stejnou kombinaci zvolil i vloni: Na Tour byl třetí, Vueltu vyhrál.

„Na Giru budu chtít prodat to nejlepší, ale největším cílem sezóny je Tour,“ nechal se slyšet Quintana. Na stém ročníku Gira již dříve potvrdili start např. Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Fabio Aru (Astana), Domenico Pozzovivo (AG2R), Tejay van Garderen (BMC), Mikel Landa a Geraint Thomas (oba Sky) nebo Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo).

kaci z movouse

Sezónu začne lídr Movistaru jednorázovkami na Mallorce koncem ledna. V únoru budou následovat závody Kolem Valencie a Abu Dhabi Tour. V březnu pojede Tirreno-Adriatico. Pak odjede domů do Kolumbie, kde absolvuje trénink ve vysoké nadmořské výšce. Jeho generálkou před Girem bude koncem dubna Vuelta a Asturias.

Druhý lídr Movistaru Alejandro Valverde, který se nyní zotavuje z pádu v tréninku, začne závodit rovněž na Mallorce. Z Grand Tours pojede na Tour a Vueltu. Prvním velkým cílem pro něj budou ardenské klasiky, před nimi by měl jet následující závody: Kolem Murcie, Clásica de Almería, Kolem Andalusie, Paříž-Nice a buď Katalánsko nebo Baskicko.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.