SuperCycling.cz

Českou stopu na Giru obstarají i koloběžkáři

3. 5. 2017, 22:40

Nejen Jan Hirt, Michal Schlegel a Jan Bárta budou představovat českou stopu na stém ročníku Gira. Trasu totiž absolvuje i český tým KICK ITALY 2017. Ovšem ne na kole, ale na koloběžkách.

kolobzkai-titulka

Jsou tomu již 4 roky, co tento tým pod názvem KICK FRANCE 2013 zdolal celou trať 100. ročníku Tour de France. Nyní je čeká nová.

Přesně 4. května, den před oficiálním startem Giro d´Italia, si na svůj start stoupnou borci z týmu KICK ITALY 2017, kteří za plného provozu vyrazí na 3615 km dlouhou trať jubilejního 100. ročníku slavného italského závodu. Na koloběžkách značky Kickbike a Yedoo stráví oproti cyklistům až 20 hodin denně.

I přes velmi náročnou a mnohdy velmi bolavou zkušenost ze závodu Tour de France a jasné rozhodnutí „už nikdy víc“, touha pokořit i sté Giro zvítězila. Parta koloběžkářů se znovu bude snažit všechny inspirovat, že ani nejbláznivější sny a cíle nejsou nemožné.

Místo celého konvoje a pojízdného zázemí na úrovni pětihvězdičkového hotelu, jako v případě cyklistů, se budou muset spokojit se dvěma doprovodnými dodávkami. Ty je po skončení etapy odvezou na místo přespání, kde po pár hodinách budou opět masírovat svaly, aby mohli vyrazit na další úsek. V zádech jim totiž bude pouze o 24 hodin pozadu celý oficiální peloton.

kolobzkai 1

Celá trasa měřící 3615 km je rozdělena do 21 etap s převýšením víc než 40 000 m. Během celého závodu budou mít koloběžkáři pouze 3 dny na regeneraci a zahojení šrámů z náročného průběhu.

Kromě samotné trasy se bude celý tým muset vypořádat také s náročným počasím v Dolomitech, které může přinést déšť či dokonce sníh a mrazivé teploty. Cestu jim pak neusnadní rozhodně ani běžný provoz, za kterého musí celou trasu absolvovat.

kolobzkai 4

Nejdelší etapa měří 237 km, při té tým stráví na koloběžkách až 20 hodin. Náročný program týmu šesti českých a jednoho finského koloběžkáře budete moci sledovat LIVE, ale i detailně v aplikaci STRAVA, díky GPS computerům Lezyne.

„Po sté Tour de France na koloběžce se vracíme na silnice stého Gira. Projekt KICK ITALY 2017, ač zřejmě nejtěžší věc, kterou lze s koloběžkami vymyslet, již dávno není pouze o koloběžkách. To, co děláme, nedává smysl pouze nám, ale dokáže oslovit a inspirovat velké množství lidí v našem okolí. A nám teď zbývá jen dotáhnout vše do zdárného konce,“ tvrdí jednohlasně členové týmu.

kolobzkai 56

Současně s každým najetým kilometrem budou koloběžkáři sbírat koruny. Ty půjdou na pomoc PINK CROCODILE, což je charitativní organizace, která dlouhodobě pomáhá dětem s těžkým kombinovaným postižením u nás i ve světě. Vybrané prostředky se použijí na stavbu unikátní nové školy a dětského hospicu PINK CROCODILE. Více o celém projektu najdete na www.kickitaly2017.com

Další odkazy na tým koloběžkářů: Facebook, Youtube kanál, LIVE tacking, Strava.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.