SuperCycling.cz

Cataldo zvítězil, Carapaz zvýšil náskok na Rogliče

26. 5. 2019, 19:53

Nedělní 15. etapu Gira vyhrál Ital Dario Cataldo z Astany, který po 232 kilometrech přespurtoval svého krajana a jediného spolubojovníka z úniku Mattiu Cattanea (Androni-Giocattoli). Ale co je podstatné, před druhým dnem volna navýšil svoje vedení Richard Carapaz.

catag

Ekvádorec z Movistaru totiž do cíle dorazil pátý se ztrátou 11 sekund ve skupince, kde byli i Yates a Nibali. Průběžně druhý Slovinec Roglič ve sjezdu do cílového Coma spadl a skončil 13. s mankem 51 sekund, navíc musel řešit i technické problémy a měnit kolo. Jan Hirt dojel 18. (+1:04). Roglič teď na Carapaze ztrácí na druhém místě 47 vteřin, třetí Nibali další minutu.

Hrdinou dne byl 3letý italský mazák Cataldo. Slavil svoje první etapové vítězství na Giru. „Přitom jsem vůbec nemyslel na to, že bych skočil do úniku. Měli jsme za sebou dva těžké dny v horách a měl jsem toho plné zuby. Ráno před etapou jsem měl jediný plán: dostat se nějak do cíle,“ říkal Cataldo.

Ale paradoxně jsem se cítil docela dobře a v jednu chvíli jsem následoval Cattanea. Odjeli jsme a říkal jsem si, že by to třeba mohlo vyjít. Na ten závěr jsem si věřil. Bylo to neskutečné finále,“ jásal italský vítěz. „Splnilo se mi něco, o čem jsem snil spoustu let,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.