SuperCycling.cz

Časovku vyhrál nečekaně Foliforov, Nibali se trápil

22. 5. 2016, 21:30

Horská časovka na 10,8 km, která uzavřela druhý týden Gira, měla naprosto nečekaného vítěze. Poprvé o sobě dala pořádně vědět ruská druhodivizní stáj Gazprom-Rusvelo, která startuje na divokou kartu. Její člen Alexander Foliforov zajel nejlepší čas ze všech, což je velká senzace.

ten-ruskej-vitz

Ale bylo to o fous, protože nizozemský lídr Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) byl jen o pár setin pomalejší. Ovšem truchlit nemusel, protože ještě navýšil svůj náskok na největší rivaly.

„Opravdu nevím, jak jsem mohl vyhrát,“ kroutil hlavou po dojetí všech závodníků 24letý Rus, jehož nejlepším výsledkem bylo do dneška prvenství na GP Soči z loňského roku.

Před časovkou figuroval na 58. místě průběžného pořadí. „Na začátku Gira jsem tajně doufal, že by se mi právě v této časovce něco mohlo podařit. Vždycky jsem horské časovky jezdil dobře. Ale vyhrát? To je prostě neuvěřitelné. Já bych byl nadšený z výsledku v top 10, s tímhle jsem nepočítal,“ jásal Foliforov.

„V sobotní etapě jsem se cítil dobře, ale na konci jsem zvolnil, abych pošetřil co nejvíc sil na časovku. A vyšlo to dokonale,“ přiznal nečekaný vítěz. Velký den ruské stáje Gazprom-Rusvelo ještě podtrhl pátým místem Sergej Firsanov.

Těsně druhý skončil Kruijswijk, ale musel být spokojen, protože najel na ostatní. Jak si vedli největší favorité? 3. Valverde (+23 s), 6. Chavez (+40), 7. Zakarin (+47), 10. Majka (+1:09), 25. Nibali (+2:10). U Nibaliho mohly za větší ztrátu i technické problémy, kvůli kterým musel měnit kolo a ztratil, ale i tak to očividně nebyl jeho den a na nejlepší by stejně neměl.

nibousss

„Dnes jsem prostě zaplatil já, včera to byl Valverde a po dni volna to může být třeba Kruijswijk,“ řekl Vincenzo Nibali, který propadl na průběžné třetí místo, kde ztrácí 2:51 min. Druhý je Esteban Chavez (+2:12). „Samozřejmě nejsem v pozici, kde jsem chtěl být, ale nezbývá mi, než ten výsledek vzít a bojovat dál,“ dodal Nibali.

„Nakonec, všichni jsme jenom lidi,“ komentoval to Alejandro Valverde. „Všichni můžeme mít dobré i špatné dny. Já se v sobotu moc dobře necítil, dnes to bylo podstatně lepší. Jsem bojovník a nikdy se nevzdávám. Ale teď to vypadá tak, že Kruijswijk je nejsilnější ze všech,“ přiznal Valverde, který je čtvrtý a ztrácí tři a půl minuty.

novej krrrrr

A jak viděl dnešní den Kruijswijk? „Mým cílem bylo udržet růžový dres. A cítil jsem se znovu dobře. Je škoda, že jsem nevyhrál, když to bylo tak blízko, ale najel jsem něco na své soupeře, což je důležitější. Ukázal jsem, že moje forma je opravdu hodně dobrá,“ řekl nizozemský ryšavý lídr.

V pondělí je na Giru volný den a do nedělního cíle čekají na závodníky ještě tři horské etapy. Setřást Kruijswijka bude pro ostatní hodně těžké.

Výsledky najedete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.