SuperCycling.cz

Bennett v Imole zrychlil jako formule a slavil

17. 5. 2018, 21:04

Irský spurtér Sam Bennett ze stáje Bora-Hansgrohe ovládl 12. etapu Gira s dojezdem na autodromu v Imole, kde se dříve jezdila Velká cena San Marina formule 1. V deštivém závěru si sám docvakl vedoucí duo a z vedoucí skupiny, kde chyběl např. Elia Viviani, na něj nikdo neměl.

benethorniii

V závěru etapy nebyla nouze o ataky. Nejdřív se o něj pokusil 19 km před cílem Tim Wellens, aby byl po 9 km dojet. Pak to zkoušeli Matej MohoricCarlosem Betancurem. Tam už to vypadalo slibněji.

Ti dva byli na čele ještě 400 m před cílem. Ale pak vyrazil pomalu jako formule dopředu Bennett a cílem proletěl s tak velkým náskokem, že se v klidu mohl ohlížet dozadu, kde že zůstali jeho soupeři.

benetocopenett

„Bylo to pěkné vítězství, které mi dodalo ještě více sebevědomí,“ řekl Bennett. „Měli jsme před sebou dva kluky a netušil jsem, kolik jim zbylo sil. Proto jsem vyrazil dost brzy. Nebyl jsem si jistý, jestli mi to vydrží. Ale asi jsem tím brzkým sprintem dost lidí překvapil, proto ten náskok,“ vysvětloval irský vítěz, jenž na letošním Giru vyhrál už podruhé. Vyrovnal slavnějšího krajana Stephena Roche, který před 31 lety ovládl na Giru rovněž dvě etapy.

Britský lídr Simon Yates (Mitchelton-Scott) do cíle na autodromu dojel v hlavním poli ve stejném čase jako vítěz. V průběžném pořadí dál vede o 47 sekund před obhájcem titulu Tomem Dumoulinem.

Zítra je na programu další rovinatá etapa, která by měla skončit hromadným spurtem. O víkendu už přijdou chvíle nejlepších vrchařů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.