SuperCycling.cz

Battaglin vítězí, Hirta i jeho lídra zdržely pády

9. 5. 2018, 22:46

Ital Enrico Battaglin z týmu LottoNL-Jumbo si po třetím místě z úterní etapy Gira na Sicílii spravil chuť a v dnešním pátém dějství slavil prvenství. Z trojice Čechů ztratil Jan Hirt z Astany, jehož zdržel hromadný pád a do cíle přijel s mankem přes 10 minut.

bataglin

Hirt se zapletl do pádu necelých 14 km před cílem. Nic se mu nestalo, ale musel měnit kolo a než se k němu dostal týmový vůz, chvíli to trvalo. A protože vpředu se jel doraz, neměl šanci to sjet.

To Astanu asi nijak extra nemrzelo, protože Hirt má v první řadě pomáhat v nejtěžších horských etapách kolumbijskému lídrovi Miguelovi Ángelovi Lópezovi. Jenže byl to právě on, kdo vyjel asi 5 km před cílem v zatáčce při sjezdu ze silnice a skončil na zemi.

Naštěstí v trávě, takže vyvázl bez zranění. Ale i přes snahu Zeitse a L. Sáncheze, kteří se ho pokoušeli dostat zpátky, ztratil 43 vteřin na vítěze etapy. Což může být při avizovaných ambicích na top 3 celkového pořadí docela problém.

aloupka

„Prostě to byla smůla. Chtěli jsme Miguela dotáhnout zpátky, ale 5 kilometrů před cílem to bylo nemožné. Ale nejdůležitější je, že se mu nic vážného nestalo. Zítra je etapa na Etnu a uvidíme, co budeme schopni ukázat,“ prohlásil sportovní ředitel Astany Dmitri Sedoun.

Aktivní Štybar

V samém závěru byl hodně vidět Zdeněk Štybar v dresu českého mistra. Ještě kilometr před cílem jel na čelních pozicích, hlídal si Tima Wellense a vypadalo to hodně dobře. V samém závěru mu ale došly síly a obsadil 19. místo. Roman Kreuziger přijel o tři příčky za ním, oba v čase vítěze.

Tím byl Battaglin, jenž měl ve spurtu vedoucí dvojice o něco více sil než jeho krajan Giovanni Visconti z Bahrain Merida. A slavil třetí etapové vítězství na Giru v kariéře. Ty dvě předchozí vybojoval v letech 2013 a 2014 ještě v dresu druhodivizního Bardiani.

purtkaaaaa

„Moje poslední vítězství jsem před dneškem vybojoval před čtyřmi lety právě na Giru. Jsem šťastný, že jsem se dočkal znovu a právě tady. Kluci odvedli skvělou práci. Včera to tak nefungovalo, protože jsem v závěru udělal malou chybu, dnes šlo vše podle plánu. Mám velikou radost,“ řekl 28letý vítěz.

Růžový dres lídra udržel Rohan Dennis z BMC. Zítřejší etapa na Etnu pořadím určitě zamíchá.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.