SuperCycling.cz

Contador nepochyboval, že by při krizi ztratil vítězství

31. 5. 2015, 08:21

V sobotu si Alberto Contador vybral nejhorší den na letošním Giru. Překvapivě neudržel kontakt s nejlepšími, ač se čekalo, že by sám na důkaz své nadvlády mohl v etapě přes Finestre s cílem v Sestriere zaútočit. Na italského vítěze Arua ztratil skoro dvě a půl minuty, ale ani na chvíli prý nezapochyboval, že by přišel o celkový triumf.

alberto-finestre-nahoe

„Nebyla to pro mě zrovna skvělá etapa. Necítil jsem se dobře, zřejmě se ve mně nahromadilo to úsilí z celého závodu. Nebyl to hlaďák, jen jsem prostě najednou nemohl tak, jak bych chtěl. Ale věděl jsem, že mám v pořadí slušný náskok a i když do cíle zbývalo dost kilometrů, nepanikařil jsem a jel jsem si svým rytmem,“ řekl španělský lídr Tinkoff-Saxo.

Před dnešní závěrečnou etapou, která už o ničem v celkovém pořadí nerozhoduje, má náskok 2:02 min. na Arua. „Ani na chvíli jsem nezapochyboval, že bych o růžový dres mohl přijít. I když se mi na Finestre nejelo dobře, zůstal jsem klidný. Věděl jsem, jaké jsou odstupy mezi skupinami a soustředil jsem se hlavně sám na sebe. Jakmile o sobě jednou začnete pochybovat, můžete všechno ztratit během kilometru,“ popisoval Contador.

zatata pst

„To, co se dělo na Finestre, bylo pro fanoušky určitě zajímavé, ale pro nás zas tak ne,“ říkal po etapě už s úsměvem na rtech sportovní ředitel Tinkoff-Saxo Steven de Jongh. „Alberto prostě měl slabší chvíli a taky říkal, že se mu na té štěrkové cestě jelo špatně ze sedla. Když ho odpáral Aru, trošku v nás v autě hrklo. Ale taky jsme mohli vidět, že není úplně prázdný. Ve sjezdu a na té rovině už jsme byli v klidu,“ popisoval de Jongh.

„Odstup Alberta na vedoucí závodníky se stabilizoval. Najedl se ve sjezdu a kontroloval si to. Přestože neměl dobrý den, viděli jsme od Alberta lekci ze zkušenosti,“ prozradil Contadorův sportovní ředitel a trenér.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.