SuperCycling.cz

Contador nejdelší etapu Gira přečkal bez větších problémů

15. 5. 2015, 20:34

Lídr Gira Alberto Contador nastoupil na start dnešní nejdelší etapy letošního ročníku (264 km) s vykloubeným levým ramenem po pádu v závěru čtvrtečního dějství, ale přežil to bez větších problémů. Tým ho dobře chránil a před sobotní těžkou etapou dál drží růžový dres.

Alberto Contador a Roman Kreuziger během páteční etapy.

Alberto Contador a Roman Kreuziger během páteční etapy.

Dnešní etapu vyhrál ve spurtu Ital Diego Ulissi (Lampre-Merida) a slavil první vítězství od doby, co si odpykal devítiměsíční trest za užití zakázaného Salbutamolu během loňského Gira. Vrátil se letos v dubnu na závodě Kolem Baskicka a dnešní vítězství pro něj bylo hodně emocionální. Došlo i na slzy.

„Je to pro mě velké osvobození,“ přiznal. „Prožil jsem těžké měsíce a jsem šťastný, jak jsem dnes zareagoval na všechno, co se stalo. Rád bych poděkoval svojí rodině a samozřejmě mému skvělému týmu za fantastickou podporu,“ dodal Ulissi. Druhý skončil Španěl Juan Lobato z Movistaru, třetí byl Simon Gerrans (Orica-GreenEDGE).

ulissi vyhrava movistzar

Diego Ulissi vyhrává dlouhý spurt 7. etapy Gira.

Contador přijel do cíle v hlavním poli, stejně jako všichni favorité. Jeho český stájový kolega Roman Kreuziger drží dál čtvrté místo. „Jsem šťastný, jak jsem to přečkal,“ řekl španělský favorit.

„Věděl jsem, že to nebude ideální, trochu jsem trpěl. Přece jen jsme byli na kole sedm a půl hodiny. Po nějakých čtyřech hodinách jsem ruku začal cítit, ale celkově jsem to přečkal dobře. Teď se těším, jak si ruku zaleduju a odpočinu si po dlouhém dni,“ řekl krátce po etapě Contador.

Zítra je na programu etapa s dojezdem na kopec Campitello Matese. Stoupání do cíle měří 13 km, ale není tak prudké. Průměrný sklon je 6,9%, maximum 12%. „Teoreticky to pro mě měl být dobrý den, jenže místo toho bude hodně těžký. Všichni jsme čekali, že bych v této etapě mohl útočit, ale teď budu asi trochu muset přejít do defenzivy. Uvidíme, jak se budu cítit, ale věřím, že to každý den bude lepší,“ dodal španělský cyklista.

jalberte dvjke 7 gire

Roman Kreuziger byl spokojen, jak dnes tým svého lídra chránil. „Zvládli jsme to dobře. Alberta to samozřejmě trochu bolí, ale celkově je v pohodě. Kluci tady odvádí skvělou práci. Já pomáhám většinou až v těch krizových situacích, spíš jsem taky chráněnec, stejně jako Alberto. A ta podpora od ostatních je fantastická,“ přiznal průběžně čtvrtý muž Gira.

„Neřešíme, co bylo, protože to stejně nevrátíme a koukáme se dál. Zítra je těžká etapa s dojezdem na kopec, ta nedělní bude taky náročná, ale musíme je zvládnout co nejlíp,“ uvedl Kreuziger.

ad cesi gi 7

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    16. 5. 2015, 06:58 (před 6 roky)

    Uvidíme, co ten dnešek. Každopádně Roman zatím vypadá hodně dobře a je jen otázkou, kolik mu zbude sil při práci pro Alberta v těch nejtěžších etapách. Každopádně klobouk dolů před Contadorem. V té dlouhé etapě musel trpět jak zvíře podle mě...

  • Radek Pokorný
    15. 5. 2015, 22:27 (před 6 roky)

    Tak to je super že Alberto je schopný pokračovat v závodě, pro Giro to bude jen dobře. Zítra ho čeká těžká zkouška v horské etapě, navíc s dojezdem v kopci a jeho vykloubené rameno dostane pořádně zabrat až se zvedne ze sedla. Na druhou stranu, při současné Romanově skvělé formě bych si dokázal představit Romana jako lídra týmu, na to by se mi moc dobře dívalo, ale Alberto v závodu pokračuje a tak si musím nechat zajít chuť. Stejně si ale myslím, že Roman bude v elitní desítce i když bude pouhým superdomestikem. U Leopolda už tak přesvědčen nejsem.