SuperCycling.cz

Contador má vykloubené rameno, ale na Giru pokračuje

15. 5. 2015, 09:59

Lídr Gira Alberto Contador odstartuje do dnešní 7. etapy, přestože má z pádu v závěru čtvrtečního dějství vykloubené levé rameno. A na peloton čeká s 264 kilometry nejdelší etapa letošního ročníku.

kontik-k-padu-gir

Contador nezaviněně upadl 200 metrů před cílem, kdy peloton spurtoval. Pád zavinil jeden z diváků u bariéry s foťákem a dlouhým objektivem vystrčeným do silnice. Zavadil o něj Ital Daniele Colli (Nippo-Vini Fantini), který v plné rychlosti letěl k zemi na levé straně silnice a přes něj šlo několik lidí. Contador jel v momentu nehody na druhé straně, ale pád způsobil v pelotonu lavinu a Španěl šel na zem taky.

Ihned po etapě absolvoval vyšetření na rentgenu a sonografii, které potvrdilo vykloubené levé rameno. „Nemám naštěstí nic zlomeného, ale ruka se musí zafixovat po celou noc. Snad to nebude tak vážné,“ řekl pozdě večer Contador, který si i narazil koleno, ale to ho prý nijak nelimituje.

Dnes dopoledne přijel do Grosseta na start. „Budu bojovat do poslední chvíle. Jsem optimista, protože jsem tvrdě dřel, abych byl na Giru v co nejlepší formě. Uvidíme, jak bude rameno reagovat při závodě,“ přiznal stájový kolega Romana Kreuzigera z Tinkoff-Saxo.

„V noci jsem spal docela dobře a jen doufám, že dnes znovu nespadnu. S tou délkou etapy to bude hodně tvrdý den,“ dodal španělský cyklista.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.