SuperCycling.cz

A zase ty motory... UCI zkoumala kola Contadora

29. 5. 2015, 08:12

Kauza motory schované v kolech závodníků je opět na scéně. Zástupci UCI se už poněkolikáté marně snažili najít senzaci v podobě nedovoleného pohonu kol některých elitních cyklistů. Naposledy zkoumali na Giru ve čtvrtek bicykly Alberta Contadora a některých dalších závodníků.

kolo-contadora-k-motorm

Byli jimi vítěz etapy Philippe Gilbert (BMC), dále Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin), Kenny Elissonde (FDJ) a Rinaldo Nocentini (AG2r-La Mondiale). Během Gira šlo minimálně o třetí kontrolu kol.

Všechny bicykly byly závodníkům odebrány hned po etapě a technici je zkoumali ve stanu vedle pódia. Hledali miniaturní ukryté motorky, o jejichž používání se během Gira znovu začalo spekulovat.

Testy proběhly i na základě článku francouzského deníku L’Equipe, který začal řešit, zda Contador nepodváděl v úterní etapě před Mortirolem, kdy měl ve sjezdu z Apriky defekt a vzal si po něm kolo od Bassa. Své rivaly dojel ve stoupání na Mortirolo a nakonec obsadil třetí místo za Landou a Kruijswijkem.

dalsi kole motor

L’Equipe se podivuje, že neexistují žádné televizní záběry z momentu Contadorovy nucené zastávky. Majitel stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov dal na Twitter fotku hřebíku zapíchnutého v galusce, který způsobil defekt lídra jeho týmu, francouzský deník však z toho dělal senzaci a pozastavoval se nad tím, proč o defektu Contadora neinformovalo ani rádio závodu.

Jsou to hlouposti. Tyhle řeči přišly ze světa science fiction. Alberto Contador

Prvním, kdo na letošním Giru začal řešit „tajné motorky“, byl bývalý italský spurtér Mario Cipollini. Debatu na toto téma rozvířil v televizním studiu po 5. etapě do Abetone, kdy Španěl atakoval v těžkém kopci a dokázali se ho udržet jen Porte a Aru.

Řekl, že časté výměny kola Contadora jen dávají spekulacím reálnější obraz. A zároveň přiznal, že on by jako závodník útočil při každé nucené zastávce Contadora. To udělala Astana v etapě do Apriky a majitel růžového dresu jim to vrátil včera, když pád zbrzdil Landu.

Když se Contadora novináři ptali, co si myslí o Cipolliniho „spiklenecké teorii“ o skrytých motorcích, jen se tomu zasmál. „Řeknu vám pravdu: Moje kolo nemá tři motory, ale pět,“ vypálil se smíchem na rtech. „Jsou to blbosti. Tyhle řeči přišly ze světa science fiction, s reálným životem to nemám nic společného,“ řekl Contador.

UCI v krátké zprávě uvedla, že při prozkoumání kol žádné podezřelé věci nenašla, a jede se dál. I bez motorů :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.