SuperCycling.cz

Zoidl vyhrál druhou etapu, Sisr spurtoval třetí

10. 8. 2018, 22:00

Rakouský jezdec Riccardo Zoidl ze stáje Felbermayr Simplon Wels byl hrdninou druhé etapy Czech Cycling Tour. Ta vedla z Olomouce do Frýdku-Místku a jezdci museli zdolat 197,7 km. Zoidl ji vyhrál s náskokem dvou minut a oblékl dres lídra závodu.

zozovyhrava

Peloton přivedl do cíle Zoidlův týmový kolega, Ital Filippo Fortin, a k české radosti spurtoval hned za ním František Sisr hájící barvy polské stáje CCC Sprandi Polkowice, což jej v průběžném hodnocení závodu posunulo na páté místo.

sisrspurtujecct

Zoidl ověnčený zkušenostmi z WorldTour díky tříletému angažmá v Treku již na třináctém kilometru ujel spolu se svým krajanem a kolegou z týmu Danielem Lehnerem a Němcem Sebastianem Baldaufem (WSA Pushbikes).

trojickaaa

Trojice měla na vrchařské prémii na Kojetíně na 74. kilometru k dobru již čtyři a půl minuty a spolu vydržela přibližně až na 136. kilometr, když její největší náskok dosáhl hranice přes pět minut.

Zatímco v začátku úniku to vypadalo, že Zoidl ztratí kontakt, tak v závěru měl sil jasně nejvíce. Rozjel se k velkému sólu, které úspěšně dotáhl až do cílové pásky. Při prvním průjezdu Zámeckým náměstím v cílovém městě měl před pelotonem k dobru 5:30 a před sebou závěrečný okruh dlouhý 38 kilometrů.

boraboraa

Především jezdci stáje BORA-hansgrohe hájící žlutý trikot Christopha Pfingstena měli snahu jeho únik zlikvidovat. Z časového manka umazali tři a půl minuty, ale to nestačilo. Hrdina etapy uhájil dostatečný náskok, aby se dostal do čela průběžné klasifikace.

zojdlsogarem

Z jezdců domácí stáje Elkov Author byl nejlepší Polák Piotr Konwa, ale hned těsně za ním přijeli Jiří Polnický, Tomáš Bucháček, Jakub Otruba i Jan Rajchart, kteří shodně v průběžném hodnocení ve čtvrté desítce ztrácejí 2:04, z Čechů je před nimi ještě na 22. místě Daniel Turek v barvách týmu Israel Cycling Academy.

„Při absenci Černého a Bárty jsme ztratili v časovce více, než jsme mysleli. Dnes se však jelo tempo, bylo jasné, že tato etapa nic nerozhodne. To hlavní přijde v sobotu a v závěru bychom chtěli být vidět,“ řekl trenér Elkov Author Otakar Fiala.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.