SuperCycling.cz

ZMJ vyhrál Nor Andersen, Vacek skončil čtvrtý

7. 5. 2017, 20:15

Letošní 46. ročník Závodu míru juniorů vyhrál norský reprezentant Idar Andersen, Čech Karel Vacek skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

tizmjjj

Seveřan přijel v poslední etapě do cílového Terezína oblečen v trikotu lídra v hlavním poli s nulovou ztrátou a rovnou mohl začít slavit. Hromadný dojezd ovládl německý sprinter Niklas Märkl.

„Tohle vítězství je velká věc. Na začátku nikdo nevěřil tomu, že se to povede. Sobotní etapa byla hodně tvrdá, ale celý můj tým byl moji velkou pomocí. Hodně jsme bojovali, abychom žlutý trikot získali zpět, což se povedlo a dnes jsme už věděli, že ho dokážeme udržet. Jasně jsme ukázali, že jsme nejsilnější a zaslouženě jsme teď nejlepším týmem Nations‘ Cupu,“ řekl Idar Andersen.

idarrrrr

Závěrečná takřka stokilometrová etapa se startem i cílem v Terezíně obvykle nepřeje zdařilým únikům, ale jediná chyba může znamenat velkou ztrátu. Své o tom ví třetí muž průběžné klasifikace Dán Madsen Hindsgaul, který se zapletl do hromadného pádu jen několik kilometrů před cílem. Místo na pódium zamířil do nemocnice a závod pro něj předčasně skončil.

I přes četnost nástupů během závěrečného dějství se nakonec celé pole raketově valilo do Terezína. Spurt pelotonu vyhrál stříbrný muž loňského mistrovství světa v katarském Dauhá, Niklas Märkl. Němec páskou proletěl před Italem Masottou a Belgičanem van Trichtem. Český reprezentant Daniel Babor dospurtoval šestý.

spurtkeee

Idar Andersen se v Terezíně stal historicky prvním Norem, který Závodu míru juniorů vyhrál. Krajan Andreas Leknessund na druhé pozici jen podtrhl aktuální sílu Norů. Třetí místo patří Italovi Bagiolimu. Jen těsně pod pódiem skončil český reprezentant Karel Vacek, který se blýskl svým úspěšným sólovým únikem s vítězstvím v sobotní královské etapě. Je tak nejlepším „prvoročákem“.

vaccccccccc

„Chyběl kousek, nicméně vím, že v té špičce jsem, a že na to mám. Můj cíl byl, skončit mezi nejlepšími sedmi. Tohle je tedy bonus a jsem rád, že se to povedlo. Jsem s pokojený, nemám, co bych si vyčetl. Určitě mám nějaké rezervy, ale příští rok to všechno napravím a pokusím se tu předvést ještě lepší výkon,“ slíbil uvědoměle nejlepší český závodník Karel Vacek.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.