SuperCycling.cz

ZMJ ovládl Belgičan Evenepoel, Vacek osmý

7. 5. 2018, 09:11

Belgičan Remco Evenepoel vyhrál 47. ročník Závodu míru juniorů, když své průběžné vedení potvrdil triumfem v závěrečné etapě. Nejlepší z Čechů Karel Vacek skončil celkově osmý.

belgickejvitzzzzz

Evenepoel se stal historicky prvním Belgičanem, který v historii vyhrál juniorský Závod míru, navíc ovládl i všechny individuální soutěže. „Jsem velmi šťastný z toho, co se nám tady povedlo. Měli jsme strašně silný tým. Kluci mi hodně pomohli. Byli se mnou i v kopcích a jen díky nim se nám povedl tenhle triumf. Oni si zaslouží velké poděkování za tuhle show,“ uvedl  belgický vítěz.

Lídr průběžného hodnocení do závěrečné 4. etapy nastupoval s náskokem slabé půl minuty na druhého Nora Fischer Aasheima. Nejvíce se mu ale snažil zatopit Vacek, který si po loňském čtvrtém místě a sobotním etapovém vítězství velmi přál Belgičana ze žlutého trikotu vysvléknout a sám celkově zvítězit.

ilustrZMJ18

Ztráta více než dvou minut byla pro talentovaného českého jezdce velkou výzvou. Vacek se na čele pelotonu snažil, byl aktivní, ale Evenepoel už v sobotu prohlásil, že se o vedení nikým připravit nenechá.

„Remco je určitě udolatelný, ale tentokrát se to prostě nepovedlo. Musím si najít jiný cíl, kde mu to vrátím a jiný závod, kde ho porazím. Mrzí mě, že se to nepovedlo tady v Terezíně. Moc jsem si přál vyhrát, ale nevydařila se mi první etapa a dnes cokoli stáhnout se už nepovedlo. Taková je cyklistika,“ řekl nejlepší český závodník Karel Vacek.

Do cílového Terezína nakonec přijel devatenáctý s tříminutovou ztrátou a celkově mu patří konečná osmá příčka. Evenepoel, který byl Vackovi v závěrečné prověrce neustále nalepený na galusce, nakonec sám zaútočil a diváky v Terezín překvapil svým sólovým dojezdem.

Svůj triumf si Belgičan krásně vychutnal. Po těžkých sto kilometrech, které vůbec poprvé odstartovaly v Benešově nad Ploučnicí, projížděl žlutý trikot Terezínem jako vítěz poslední etapy. Tím svoji dominanci zpečetil. Druhý Dán Skjelmose Jensen přijel po více než minutě taktéž osamocen a i v konečném ranku poskočil na konečnou druhou pozici. Celkový bronz bere Nor Fischer Aasheim.

bjednabelgann

O vítězi 47. ročníku tak nebylo pochyb. Ke žlutému trikotu však Evenepoel přibalil i všechny ostatní trikoty. „Když se snažíte jet celý závod na čele, tak ty body tak nějak naskakují samy,“ usmál se Belgičan, který na pódiu dokonce laškoval i s legendárním německým závodníkem Täve Schurem (87 let), někdejším mistrem světa a vítězem velkého Závodu míru, který mu předával ceny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.