SuperCycling.cz

Změna ve vedení svazu. Marek střídá Štetinu

25. 1. 2018, 19:12

Novým prezidentem Českého svazu cyklistiky se stal po odstoupivším Mariánu Štetinovi dlouholetý předseda komise horských kol a člen výkonného výboru Českého svazu cyklistiky Petr Marek (54).

petrmarek

Delegáti, mezi nimiž byl např. i Roman Kreuziger, ho na mimořádné volební konferenci zvolili jednohlasně. Z 56 jich bylo pro 55, zdržel se pouze nový prezident. Do Výkonného výboru byl nově zvolen Petr Balogh, šéf cyklokrosové komise ČSC.

V cyklistickém hnutí se Marek pohybuje od roku 1989. „Přišel jsem tehdy na svaz a ptal jsem se, kde jsou horská kola,“ vzpomíná s úsměvem. Od té doby je prakticky nepřetržitě předsedou komise horských kol, třetí volební období je i členem Prezídia ČSC a dá se říci, že je duchovním otcem závodního MTB v Česku.

Po bezmála jedenadvaceti letech skončil v roli prvního muže české cyklistiky Marián Štetina. „Končím v roli prezidenta, ale budu nadále podporovat naší cyklistiku a jakéhokoliv prezidenta. Chci, aby se svaz rozvíjel a všichni táhli za jeden provaz,“ citoval svazový web z řeči odstupujícího Štetiny.

mariannnn

Odstoupivší prezident Marián Štetina.

Marek povede ČSC nejméně do řádné konference v roce 2019. „V první řadě budu usilovat o sjednocení a zkonsolidování cyklistického hnutí a všech příznivců cyklistiky napříč jednotlivými disciplínami,“ zdůraznil.

Hodlá zlepšit image cyklistiky, kultivovat celkový mediální obraz ČSC. Chce zlepšit komunikaci a spolupráci svazu jako vrcholového orgánu s jeho krajskými centry, pozměnit některé body stanov, např. změnit volební období na čtyřleté, aby korespondovalo s olympijským cyklem.

Větší zodpovědnost chce dát jednotlivým odborným komisím. Nezbytné je podle nového prezidenta zlepšení a zkvalitnění podpory práce s dětmi a mládeží, za důležité považuje vybudování silného marketingového oddělení.

„Zároveň slibuji, že pokud nebudu cítit vaši podporu a nebude se mi dařit situaci české cyklistiky dále zlepšovat, trak rozhodně nebudu ve funkci setrvávat. Chtěl bych, abychom všichni měli znovu z cyklistky radost a potěšení,“ dodal Marek.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.