SuperCycling.cz

ZM U23 odstartuje Dominik Hašek!

30. 5. 2018, 20:16

Už zítra a odstartuje v Krnově jeden z největších cyklistických podniků v roce 2018 na českých silnicích - Závod míru kategorie U23. Za účasti hokejové legendy Dominika Haška, vášnivého cyklisty, který si v roli předjezdce vyzkouší trať prologu - časovky jednotlivců - a následně odstartuje v 17 hodin letošní ročník na Masarykově náměstí.

hasankzm

Podnik prestižní kategorie Nations Cup absolvují jezdci dvaadvaceti zemí. Ze světových cyklistických velmocí budou chybět jen cyklisté Austrálie a Kolumbie a diváci tak uvidí opravdu světový výkvět této kategorie. A v trikotu světového šampióna bude možné vidět třeba i mistra světa v časovce z norského Bergenu z loňského roku Nora Mikkele Bjerga.

Ve startovní listině jsou šestičlenné týmy Británie, Německa, Nizozemí, Itálie, USA, Lucemburska, Francie, Polska, Španělska, Slovinska, Norska, Slovenska, Kazachstánu, JAR, Japonska, Portugalska, Belgie, Rakouska, Švýcarska, Dánska, Ruska a pochopitelně domácí reprezentace vedená trenérem Tomášem Konečným.

Program ZM U23 2018:

31. května: prolog v Krnově (2 km)

1. června: Jeseník - Rýmařov (133 km)

2. června: Krnov - Dlouhé stráně (148,9 km)

3. června: Jeseník - Jeseník (158 km)

„A věříme, že česká reprezentace se předvede v dobrém světle. Vždyť někteří závodí na rodné hroudě - Jakub Otruba je z Olomouce a rodiče mají chatu v Jeseníkách a Petruš má dokonce ve svém rodném městě rychlostní prémii,“ prozradil ředitel závodu Jaroslav Vašíček.

Konečný nominoval šestici Jakub Otruba, Jiří Petruš, Matěj Štibingr, Pavel Gruber, Roman Lehký a Jan Rajchart. Lídrem týmu bude podle výsledků v sezoně Jakub Otruba, v kopcích by se měl dobře prezentovat i Jiří Petruš.

kzm18zac

Již od začátku týdně se prohánějí po jesenických kopcích reprezentační družstva Itálie, USA, Jihoafrické republiky a další. Nechtějí ponechat nic náhodě, protože všichni potřebují body do světového žebříčku, který je rozhodující pro zisk účastnických míst pro světový šampionát.

Ale nejen cyklistika bude na pořadu dne. V Krnově a Rýmařově vystoupí v rámci doprovodného programu skupina Premier se svým hitem Hrobař, zdarma budou mít děti skákací hrad a připraveno plno dalších akcím, jako např. prezentace firem Emco, Iveco, Prim a skvělé nealko drinky SMARTY s Dominikem Haškem.

Více aktuálních informací na www.zavodmiruu23.cz

Facebook https://www.facebook.com/ZavodMiruU23/

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.