SuperCycling.cz

Získá Bárta pátý titul? Vakoč mu ho chce vyfouknout

23. 6. 2016, 06:37

Největším favoritem na zisk českého titulu v časovce je před čtvrtečním šampionátem v této disciplíně Jan Bárta. Cyklista stáje BORA-Argon 18 opanoval poslední čtyři ročníky a dnes může usilovat o pátý titul v řadě. Navíc na trati, kterou dokonale zná, protože je kousek od jeho domova.

Tři nejlepší z časovky v roce 2015.

Tři nejlepší z časovky v roce 2015.

„Letos je vítězství důležité vzhledem k nominaci na Rio. U mě je to nastavené tak, že asi musím vyhrát, aby mě tam vzali,“ řekl Bárta v rozhovoru pro Supercycling.cz začátkem týdne. „Věřím si, forma je dobrá. Vyhrát popáté by bylo pěkné, ale když už má člověk doma čtyři tituly, tak trošku ztrácí motivaci a soustředí se na vyšší cíle. Ale jak už jsem řekl: vzhledem k tomu, co je ve hře, je letos mistrák hodně důležitý,“ dodal.

Kdo by mu měl nejvíce konkurovat? Určitě dvojice Petr Vakoč (Etixx-Quick Step), Leopold König (Sky). Nakonec ti dva doprovodili Bártu na pódium i vloni. König byl druhý, Vakoč třetí.

barta k hodi

Ostatní borci z WorldTour start v časovce odpískali. Vakočův stájový kolega Zdeněk Štybar i Roman Kreuziger (Tinkoff) se koncentrují na nedělní silniční závod. „Nevím proč, ale časovky se mi jezdí letos hrozně. Změnil jsem posed a pořádně nevím, kde je problém. Když se podívám na watty, tak nejsem schopen jet stejně, i když na tom určitě nejsem hůř než loni,“ přiznal Štybar.

Naopak jeho český parťák z týmu Vakoč prokázal v časovkách za poslední dva roky velké zlepšení a hodně si věří. I na to, že by mohl atakovat nejvyšší příčku. „Chci se porvat o dres českého mistra,“ řekl pro idnes.cz loňský mistr republiky v silničním závodě.

Program časovek na MČR a SR

9.30: juniorky (16 km)

10.30: junioři (24 km)

11.30: ženy (24 km)

15.30: muži (50 km)

„Věřím, že by mi to mohlo klapnout. Už předloni jsem k Honzovi Bártovi neměl v časovce až tak daleko, ztratil jsem tehdy na těžké trati minutu a půl, a to jsem během závodu kvůli technickým problémům měnil kolo. Loni to sice bylo o něco horší, ale letos jsem udělal na časovce dost práce. Honza Bárta je pořád největším favoritem, ale věřím, že mu zatopíme. On ví, že to nebude mít s námi lehké,“ dodal.

Muže čeká trasa dlouhá 50 km se startem a cílem v Hodoníně a obrátkou ve slovenském Letničie. „Ze začátku je to placka, pak jsou tam takové vlny. Určitě patří mezi ty těžší časovky, které jsem kdy jel,“ prohlásil největší favorit Bárta.

Rekordmanem v počtu časovkářských titulů je Ondřej Sosenka, který jich vybojoval šest.

V závodě žen je obrovskou favoritkou Martina Sáblíková, která může získat čtvrtý časovkářský titul v řadě a celkově už dvanáctý z cyklistiky! Pokud nebude mít nějaké technické problémy, soupeřky by měla deklasovat znovu rozdílem třídy.

Zpravodajství z loňského mistrovského závod mužů si můžete přečíst ZDE, o triumfu Sábíkové ZDE.

k casovce profillll

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.