SuperCycling.cz

Závod míru U23 se blíží. Jezdil ho i Yates

22. 5. 2018, 22:07

Celkem dvaadvacet šestičlenných týmů se postaví ve čtvrtek 31. května na start letošního Závodu míru jezdců kategorie U23 v prologu v Krnově. V podniku kategorie N´Cup tak diváci uvidí opravdu světový výkvět této kategorie.

zmu23111

Závod míru je jeden ze šesti podniků N´Cupu a spolu s Tour de l´Avenir jediným etapovým. „Ty dva závody jsou nejprestižnější, jsou velmi důležité i pro kvalifikaci na mistrovství světa. Letitou prací jsme si vybudovali obrovské renomé. Týmy přijíždějí již několik dnů dopředu ve snaze projet si trať a vybojovat co nejlepší výsledky,“ prohlásil ředitel závodu Jaroslav Vašíček z pořadatelské firmy Jesenická Cyklistická z.s. 

zmUZZZZ

Nejjednodušší je úvodní rovinatý dvoukilometrový prolog, ale v dalších etapách na jezdce čeká tvrdá cyklistická dřina v kopcích. „Kromě dvou výjezdů nejtěžšího kopce v České republice v sobotní etapě na Dlouhé stráně čeká na závěr cyklisty jesenické horské peklo se sedmi vrchařskými prémiemi s cílem před hotelem Priessnitz v Jeseníku," pokračoval Vašíček s tím, že na startu kromě jezdců Austrálie a Kolumbie budou všichni nejlepší.

Program ZM U23:

31. května: prolog v Krnově (2 km)

1. června: Jeseník - Rýmařov (133 km)

2. června: Krnov - Dlouhé stráně (148,9 km)

3. června: Jeseník - Jeseník (158 km)

Na závod se těší i prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek. „Závod míru U23 má pro nás veliký přínos, světová cyklistika k němu hledí s úctou. Je to jeden z největších a nejlepších závodů u nás a pochopitelně i ve světě. I když u nás za dva měsíce pořádáme mistrovství Evropy, tak toto je takové malé mistrovství světa," řekl Petr Marek.

Reprezentační kouč Tomáš Konečný poukázal na dvě skvělá vystoupení Michala Schlegela ve dvou minulých ročnících.

slegltakyj

„To byly skvělé výsledky a navázat na ně bude těžké. Když se podíváme do historie, tak je tam plno jmen jezdců, kteří jezdí ve WorldTour včetně současného lídra Gira Simona Yatese. Naším lídrem bude podle dosavadních výsledků v sezoně Jakub Otruba, v kopcích by měl silný i Jiří Petruš,“ řekl Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.