SuperCycling.cz

Závod míru U23 by měl jet i Schlegel!

29. 5. 2017, 07:03

Michal Schlegel, který v neděli dokončil Giro d´Italia při svém debutu na Grand Tour na velmi dobrém 45. místě, by si měl první část sezóny ještě o pár dní prodloužit. Pokud vše klapne, bude lídrem české sestavy na nadcházejícím Závodě míru do 23 let. Ten se jede jako Grand Prix Priessnitz spa od 1. do 4. června na severní Moravě. 

sleglvrepreskolegy

Spolu se Schleglem figurují ve startovní listině v české reprezentaci ještě Dominik Neuman, Roman Lehký, Pavel Camrda, Jakub Otruba a Jiří Petruš.

„Tak dnes přišla skvělá zpráva Michal Schlegel míří z Gira na Závod Míru a česká reprezentace má ve svém středu favorita závodu.Věříme, že v dresu s trikolorou naváže na Jána Svoradu a v Jeseníku propuknou oslavy,“ napsal na Facebook v sobotu večer šéf organizačního týmu podniku kategorie Nations' Cup Jaroslav Vašíček.

ZM17trojka

Do čtvrtého ročníku elitního závodu kalendáře UCI je přihlášeno dvaadvacet reprezentačních týmů, takže kvalita startovního pole je zaručena na té nejvyšší úrovni.

„V minulých dnech byla udělána s Policií Olomouckého a Moravskoslezského kraje rekognoskace tratí a můžeme říci, že policie věnuje veškerou péči bezpečnosti závodníků, která je naší hlavní prioritou,“ připomíná Jaroslav Vašíček.

„Musíme také poděkovat všem městům a obcím, které nám pomáhají s pořadateli. V letošním roce bude dbát o bezpečnost závodníků více jak 400 lidí,“ přidává Vašíček.

Již od dnešního dne začnou trénovat na silnicích v Jeseníkách reprezentační týmy účastníků Závod míru Grand Prix Priessnitz spa. Mezi prvními dorazí reprezentace USA a hned budou následovat další celky.

První etapa začíná 1. června v centru Krnova prologem na 2 kilometry. Druhá etapa, která by měla skončit hromadným spurtem, následuje druhý den na trase Jeseník - Rýmařov v délce 132 km.

plakatZM2017

V sobotu čeká na peloton královská etapa z Krnova s cílem na přečerpávací přehradě Dlouhé stráně, při níž si toto velmi náročné stoupání závodníci vyšlápnou hned dvakrát. Tato etapa si nezadá s horskými etapami na největších světových podnicích. A Závod míru vyvrcholí v neděli 4. června nejdelší etapou měřící 150 km kolem nejvýznamnějších míst Jesenicka.

V jednotlivých místech je přichystán bohatý kulturní program, soutěže o ceny pro děti, zdarma skákací hrad a další zajímavé akce našich partnerů. „Jenom na Dlouhých stráních je vzhledem k místu program výrazně omezen, ale o to více věříme v přítomnost fanoušků,“ přidává Vašíček.

Více informací najdete na oficiálním webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.