SuperCycling.cz

Závod míru startuje, Češi si věří

2. 6. 2016, 15:41

Již zítra odstartuje v Jeseníku letošní ročník Závodu míru U23. Na podnik Nations´s Cupu dorazí kompletní světová špička. Čeští fanoušci se mohou těšit na dvojnásobné zastoupení domácích cyklistů, díky výjimce od UCI může Česká republika nasadit do závodu kromě reprezentačního družstva i regionální tým.

cessiiii-zmu

Lídrem české reprezentace pod vedením trenéra Tomáše Konečného bude jezdec týmu Klein Constantia Michal Schlegel a spolu s ním startují jeho stájový kolega Roman Lehký, dále Michael Kukrle, Pavel Camrda, Jan Kovář (všichni Whirlpool Author) a cyklokrosař Adam Ťoupalík (BKCP-Corendon).

V reprezentačním týmu jsou naši nejlepší současní závodníci této kategorie. Jasným lídrem naší sestavy bude Schlegel, který má určitě na to, aby bojoval o nejvyšší příčky v celkovém pořadí. Ostatní jsou smířeni s tím, že budou v první řadě pracovat pro Michala, aby se nám podařilo dosáhnout co nejlepšího výsledku,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

na kooolech

Se svými svěřenci je v dějišti závodu již od pondělka a mají za sebou i trénink v podobě stoupání na Dlouhé stráně, kde bude cíl sobotní královské etapy.

Program etap

3. června – 1. etapa: Jeseník-Rýmařov (133 km, start 13.30 hod.)

4. června – 2. etapa: Krnov-Dlouhé stráně (151 km, start 12.00)

5. června – 3. etapa: Jeseník-Jeseník (160 km, start 11.00)

Druhý český tým bude startovat pod hlavičkou GO! Czech team. Představí se v něm Adam Sekanina, Dominik Neuman (oba Favorit Brno), Tomáš Kalojíros, Miroslav Svatek (oba Sparta Praha), Nicolas Pietrula (Dukla Praha) a Jiří Šorm (Whirlpool Author).

Japonci se ztratili. Zmohlo je pivo?

Co se týče ostatních týmů, skoro všechny už jsou v dějišti a pilně trénují. Až na jednu výjimku. „Ztratili se nám Japonci. Od úterního rána měli být na Hotelu Franz v Rejvízu, ale zatím se nedostavili. Ovšem v úterý večer byli viděni v pivnici v Jeseníku. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ prozradil úsměvnou „předstartovní“ historku Jaroslav Vašíček z pořádající agentury TTV Group.

I letos se pořadatelé potýkají s velkou opravou silnic, která zasáhla druhou královskou etapu. Vzhledem k rekonstrukci silnice na Červenohorské sedlo se místo dvou okruhů na Dlouhých stráních pojede z Loučné nad Desnou přímo na přečerpávací přehradu Dlouhé stráně. I tak to však bude pekelně těžká etapa, která mnohým nahání hrůzu.

Další informace najdete na webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.