SuperCycling.cz

Závod míru juniorů: světová špička v ČR

2. 5. 2016, 22:15

Nejlepší juniorští cyklisté z celého světa se sjíždí na sever Čech. Tento čtvrtek totiž v Litoměřicích odstartuje Závod míru juniorů (5. - 8. 5.). Mladí cyklisté budou během čtyř dnů opět bojovat o jeden z aktuálně nejprestižnějších žlutých trikotů juniorské cyklistiky. 

ZM-16-1

Na závodníky čeká téměř čtyři sta náročných kilometrů a boj o cenné body do Světového poháru. Třeba i tentokrát mezi nimi bude nový fenomén typu Petera Sagana nebo Fabiana Cancellary, kteří před lety rovněž na ZMJ startovali.

„Jubilejní 45. ročník s sebou přinese řadu novinek a jsem nesmírně rád, že se nám daří tradici májových etap nejen držet, ale stále zvyšovat jejich úroveň. Také letos usilovně pracujeme na tom, abychom si zachovali označení nejlépe připravené juniorské akce na světě,“ řekl Svatopluk Henke, ředitel Závodu míru juniorů.

Cyklisté poprvé šlápnou do pedálů ve čtvrtek 5. května. Slavnostní zahájení proběhne na litoměřickém Mírovém náměstí v 14:40 hodin, kde bude zhruba po dvou a půl hodinách také cíl a letošní první vyhlášení. V pátek mladí jezdci musí zvládnout tradičně hned dvě zkoušky. Nejprve je dopoledne naplánovaný souboj s chronometrem v Třebenicích. Odpoledne přijde na řadu „Roudnická“ část.

zm 16 dvojka

V sobotu se junioři dostanou přes hranice na německé území. Start těžké kopcovité etapy se vrací před teplickou radnici. Sobotní prověrka právem nese označení „královská“. Během ní cyklisté budou muset dvakrát vystoupat na Komáří Vížku, cíl je tentokrát v německém Altenbergu. Čtyřdenní boj o žlutý trikot vyvrcholí po roční přestávce v Terezíně.

Závod míru je opět zařazen do nejvyšší světové soutěže pro juniory – Juniors Nations´ Cup, který čítá celkem osm závodů. Přihlášeno je čtyřiadvacet šestičlenných družstev včetně výběru české reprezentace.

Novinkou je pak smíšené družstvo Euroregionu. „Diplomatickou cestou se nám podařilo vyjednat start mix týmu, který bude sestaven ze tří českých a tří německých jezdců. Tým má současně upozornit na výbornou přeshraniční spolupráci,“ dodal Svatopluk Henke.

Širší výběr reprezentace ČR: Jakub Otruba (Mapei Merida Kaňkovský), Daniel Babor (TJ Kovo Praha), Petr Klabouch (Veloklub Cirkl), Václav Sirůček (KC Kooperativa Jablonec), Tomáš Čapek (VZW Renners), Dominik Koudela (TJ Kovo Praha), Jan Gavenda (DCM Cycling Team VZW).

Mix tým Euroregion: Vojtěch Sedláček (CK Příbram), Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov), Adam Šimůnek (KC Kooperativa Jablonec).

Další informace včetně profilů etap najdete na webu ZMJ.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.