SuperCycling.cz

Závod míru juniorů startuje, Češi si věří

3. 5. 2017, 22:05

Letos už po šestačtyřicáté! Na severu Čech se od čtvrtka do neděle setkají nejlepší juniorští cyklisté z celého světa v rámci Závodu míru juniorů. 

zmj171

Tradičním prvním etapovým městem budou opět Litoměřice a během náročných čtyř dnů budou mladí cyklisté bojovat o jeden z aktuálně nejprestižnějších žlutých trikotů juniorského světa cyklistiky.

Na jezdce čeká téměř 400 kilometrů a boj o cenné body do Světového poháru. Třeba i tentokrát mezi nimi bude nový fenomén typu Petera Sagana nebo Fabiana Cancellary, kteří svoji hvězdnou kariéru májovými etapami též zahájili.

Slavnostní zahájení 46. ročníku proběhne na litoměřickém Mírovém náměstí zítra ve 14:40 hod., kde bude zhruba po dvou a půl hodinách také cíl. V pátek mladí jezdci musí zvládnout tradičně hned dvě zkoušky. Nejprve je dopoledne časovka v Třebenicích. Odpoledne přijde na řadu „roudnická“ část.

zmj172

V sobotu se junioři dostanou přes hranice na německé území. Start královské etapy bude před teplickou radnici. Cyklisté budou muset dvakrát vystoupat na Komáří Vížku a naplánovány jsou také sprinterské prémie v Duchcově a v Dubí. Cíl je v německém Altenbergu. Čtyřdenní boj o žlutý trikot vyvrcholí v Terezíně. Na peloton čeká už známý okruh u Ploskovic, Maškovic a Třebušína.

Závod míru je opět zařazen do nejvyšší světové soutěže pro juniory – Juniors Nations´ Cup. Do Čech se tak sjedou nejlepší juniorští závodníci z celého světa. Přihlášeno je třiadvacet šestičlenných družstev včetně výběru české reprezentace, kterou povede Tomáš Konečný.

Také letos se povedlo zajistit výjimku pro start smíšeného česko-německého družstva Euroregionu, které bude sestaveno ze tří českých a tří německých jezdců.

zmj173

Jak vypadá sestava české reprezentace? Daniel Babor loni získal stříbro ve scratchi na dráhovém mistrovství světa ve Švýcarsku. „Babor by měl být skvělý v dojezdech. O parádní výsledek se nedávno postaral český reprezentant Richard Holec na juniorské verzi Paříž – Roubaix, kde dojel na sedmé příčce. Vacek a Sedláček by měli patřit k tahounům našeho týmu. Věřím tedy, že i české družstvo se dokáže prosadit,“ uvedl ředitel závodu Svatopluk Henke.

Závod míru juniorů 2017

Celková délka: 371,9 km

Rozpočet: 1,6 mil. Kč

Potvrzené týmy: Belgie, ČR, Dánsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Kazachstán, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Ukrajina, USA, mix team Euroregion (ČR/Něm.).

Výběr reprezentace ČR: Daniel Babor (TJ Kovo Praha), Tomáš Bárta (SKC Prostějov), Matouš Měšťan, Vojtěch Sedláček (oba CK Příbram – Fany Gastro), Richard Holec (TJ Favorit Brno), Karel Vacek (Maloja Pushbikers).

Mix tým Euroregion: Jan Kašpar (CK Slavoj Terezín), Daniel Rybín (Mapei Merida Kaňkovský), Štěpán Stloukal (Kooperativa SG Jablonec).

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.