SuperCycling.cz

Závod míru juniorů startuje, Češi si věří

8. 5. 2019, 21:08

Už 48. ročník Závodu míru juniorů odstartuje zítra v Litoměřicích. I tentokrát je závod zařazen do nejprestižnější světové série UCI Junior Nations´ Cup. Celkový vítěz pak bude znám v neděli po čtyřech etapách a téměř třech stech devadesáti kilometrech v cílovém Terezíně.

kzmj19

Přihlášeno je dvacet šestičlenných družstev z devatenácti zemí a chybět nebude ani výběr české reprezentace, kterou povede Tomáš Konečný. Také letos se povedlo zajistit výjimku pro start smíšeného česko-německého družstva Euroregionu.

„Určitě se budeme snažit patřit k nejlepším a rádi bychom závod tvořili. V posledních letech, přestože jsme měli silný tým, jsme podcenili hned úvodní etapu, takže se budeme snažit vyvarovat zbytečných chyb. Kluci jsou silně namotivovaní a věřím, že mají na to se prosadit minimálně v některé z etap. Celkově by bylo hezké být v první pětce,“ věří svému týmu reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Reprezentační družstvo tvoří Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček, Jakub Hník a Filip Řeha. V týmu Euroregion budou startovat Češi Bruno Štoček, Josef Čekal a Lukáš Kolařík.

Po čtvrteční etapě v okolí Litoměřic čekají v pátek na cyklisty hned dvě zkoušky. Nejprve je dopoledne naplánovaný souboj s chronometrem v Třebenicích, odpoledne přijde na řadu „Roudnická“ část.

V sobotu se junioři dostanou přes hranice na německé území. Start těžké kopcovité etapy, během níž cyklisté dvakrát vystoupají na Vitíšku, bude před teplickou radnicí a cíl v pak německém Altenbergu. Čtyřdenní boj o žlutý trikot vyvrcholí v neděli tradičním dojezdem Terezíně, kde etapa také odstartuje.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.