SuperCycling.cz

Závod míru juniorů: Češi pojedou na Vacka

2. 5. 2018, 06:48

Už ve čtvrtek odstartuje v Terezíně 47. ročník Závodu míru juniorů. Sejde se tam velmi silná konkurence čtyřiadvaceti týmů z celého světa a chybět nebude ani česká reprezentace, jejímž lídrem bude Karel Vacek.

Lídr české reprezentace Karel Vacek.

Lídr české reprezentace Karel Vacek.

Fanoušci se mohou těšit hned na devět českých závodníků. Šest z nich bude hájit národní barvy a tři budou startovat v rámci česko-německé spolupráce ve družstvu Euroregionu.

„Letos bylo velmi těžké rozhodnout konečnou nominaci. Juniory bedlivě sleduji a snažil jsem se je poznat už na jarním soustředění v Chorvatsku. Důležitým závodem pro nominaci byl pohár v Kyjově. Jasným lídrem bude Karel Vacek, který v loňském roce zvítězil v královské etapě,“ řekl pro svazový web reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Juniory čeká během Závodu míru kvarteto náročných dnů s pěti závodními prověrkami. Tradičně se odstartuje ve čtvrtek (3. 5.) na litoměřickém Mírovém náměstí, kam se mladí cyklisté po více než sto kilometrech také vrátí, aby si to mezi sebou rozdali o první etapové vítězství.

ZMJ8555

Druhý závodní den, tedy pátek 4. května, je opět rozdělen do dvou částí. V dopoledních hodinách je na programu jedenáctikilometrová časovka jednotlivců v Třebenicích, odpoledne už etapa se startem a cílem v Roudnici nad Labem.

V sobotu peloton už tradičně přejíždí hranice. Diváci se mohou těšit na start v lázeňském městě Teplice a cíl v německém Altenbergu. „V předchozích letech junioři stoupali na Komáří Vížku, letos je čekají dvě vrchařské prémie po výjezdu na Vitišku. Etapa má téměř sto kilometrů,“ prozradil Svatopluk Henke, ředitel Závodu míru.

„Tahle etapa hodně napoví, ale domnívám se, že rozhodovat se definitivně může až v poslední etapě. Zásadní proto bude v sobotu příliš neztratit,“ tipuje Henke.

Zcela nová etapa je připravena na závěrečný den. Cyklisté vůbec poprvé odstartují z Benešova nad Ploučnicí, ale podle dlouholeté tradice je dojezd vždy v Terezíně.

ZMJ888

Závod míru juniorů je už třiadvacet let nedílnou součástí Světového poháru juniorů. Letos je do nejprestižnější série zvané Junior Nations´Cup zapojeno osm podniků, kdy Závod míru je po dubnovém Paříž – Roubaix třetí v pořadí kalendáře.

„Konkurence bude silná a lídr reprezentace Karel Vacek určitě nebude mít lehkou pozici, ale věříme, že na pódium dosáhne a zapíše se mezi dnešní legendy elitní světové cyklistiky, které si též naším závodem prošly. Vzpomeňme na Sagana, Kwiatkowského, Kreuzigera, Königa nebo Cancellaru,“ připomněl úspěšné jezdce Henke.

Při příležitosti 47. ročníku ZMJ se v pátek chystá v Terezíně slavnostní otevření Muzea závodní cyklistiky pod patronací Českého svazu cyklistiky.

Nominace - reprezentace ČR: Karel Vacek, Vojtěch Řepa, Jakub Bouček, Jakub Ťoupalík, Petr Kelemen, Jan Kašpar.

Regionální výběr – Tomáš Ježek, Vladimír Mikšaník, Michal Rotter.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.