SuperCycling.cz

Začíná boj o tituly: obhájí Bárta zlato z časovky?

20. 6. 2018, 07:05

Vloni získal Jan Bárta v Žiaru nad Hronom pátý domácí titul v časovce mezi elitou a i letos bude favoritem. Boj o české i slovenské tituly startuje už ve čtvrtek, kdy se v Karlových Varech představí nejlepší časovkáři.

sdajlebarta

Bárta (33) má znovu ty nejvyšší ambice, pro jeho tým Elkov Author je navíc titul z domácího šampionátu v silničním závodě i časovce hodně prestižní. Bárta vloni vybojoval zlato ještě v dresu Bora-Hansgrohe, odkud před letošní sezónou přišel do královéhradecké stáje.

Otázkou je, jak moc ho poznamenal pád v závodě Kolem Slovinska, který skončil v neděli. „Tohle není nejlepší příprava na šampionát,“ napsal Bárta pod fotku na svůj instagramový profil, kde ukazuje četné odřeniny.

Program časovek

09:30   Juniorky, 20 km

10:15   Ženy Elite, 20 km

11:10   Junioři, 20 km

14:00   Muži, 40 km

Jeho největším soupeřem by měl být stájový kolega Josef Černý, jenž byl vloni třetí. Formu má fantastickou, což ukázal konečným sedmým místem na Kolem Slovinska. Navíc tam v závěrečné časovce skončil třetí za Rogličem a Tratnikem a porazil řadu časovkářských es.

cerrrrrrr

Josef Černý : černý kůň časovky? :-)

Co se týče borců z WorldTour, většina největších es se fanouškům představí až v neděli v silničním závodě v Plzni. Včetně Petera Sagana i Romana Kreuzigera se Zdeňkem Štybarem.

Loňský vicemistr republiky v časovce Petr Vakoč (Quick-Step Floors) se stále zotavuje z těžkých zranění při soustředění v JAR, i když už na kole jezdit začal. Fit není ani Leopold König (Bora-Hansgrohe), jehož opět sužují vleklé zdravotní problémy. Otázkou je, zda vůbec pojede Jan Hirt (Astana).

Na závodníky čeká v časovce 20kilometrový okruh. Z karlovarského Divadelního náměstí vyjedou na Novou loukou a vydají se doleva na Mariánskolázeňskou a Slovenskou. V ulici U Imperiálu je čekají ostré zatáčky.

Dál budou stoupat Pražskou silnicí, která jinak nabízí krásné výhledy právě na impozantní karlovarský hotel Imperial a dovede je až na Hůrky. Do kopce budou závodníci šlapat od druhého kilometru. Ostře doprava pak trasa zamíří okolo karlovarského mezinárodního letiště a dál do Kolové.

Pak povede již spíše z kopce přes Háje a Březovou, kde závodníci zamíří zpět do Karlových Varů ještě před vodní nádrží – znovu ostře doprava a po Mariánsko-lázeňské opět na Divadelní náměstí. Ženy, juniorky a juniory čeká jeden okruh, muži v kategoriích Elite a do 23 let ho pojedou dvakrát.

Všechny informace o závodech, profilech tratí atd. najdete na perfektním webu šampionátu. Sledovat můžete i Facebook.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.