SuperCycling.cz

Vynikající Schlegel útočil a průběžně je třetí

3. 6. 2017, 21:45

Michal Schlegel byl jedním z hrdinů královské etapy Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz Díky sólovému ataku byl dlouho virtuálně ve žlutém trikotu nejlepšího jezdce, ale v samém závěru o vedení přišel. Do cíle dorazil čtvrtý a v průběžném hodnocení mu ze třetího místa chybí na vedoucího Belgičana Bjorga Lambrechta pouhých 16 vteřin.

sleglatakkk

Po úvodních kilometrech v okolí startovního města Krnova ujela soupeřům trojice Anders Skaarseth (Nor.), Filip Bengtsson (Švéd.) a  z Nizozemí. Na čtyřicátém kilometru mělo trio náskok minuty, nejvíce mělo k dobru na 77. kilometru 2:20.

První nestačil, když se silnice zvedla, Kooistra, a když se jezdci přiblížili k vrcholu etapy, dvěma výšlapům na Douhé stráně, tak odpadl švédský závodník. Za pár stovek metrů náročného stoupání peloton pohltil i posledního z uprchlíků a v ten moment nastoupil Schlegel.

vycerpanedjslegll

Vyčerpaný Michal Schlegel krátce po projetí clem.

Soupeřům se vzdálil až neuvěřitelně lehce a na první vrchařské prémii na Douhých stráních měl k dobru přes dvě minuty. Náskok si udržel i v následném sjezdu a při začátku druhého stoupání vedl ještě o 1:40 min. Za ním jela nejprve skupina asi pětadvaceti pronásledovatelů, ale ta se rychle tenčila, když odpadával jeden jezdec za druhým.

Nakonec vepředu zůstal pouze kvartet pronásledovatelů - Belgičané Harm Van Houcke, Lambrecht, Steff Cras a dánský jezdec Niklas Eg. Náskok Schlegela, který v té době jel v pomyslném žlutém trikotu, se začal ztenčovat.

Především Belgičané dobře spolupracovali a rychle se Schlegelovi blížili. Necelý kilometr před cílem odpadl Cras, ale zbylé trio asi pět stovek metrů před páskou českého závodníka dostihlo. Nejvíce sil měl v závěrečném stoupání v největším českém kopci Lambrecht a s náskokem šesti vteřin vyhrál před Egem a van Houckem, čtvrtý Schlegel zaostal o další vteřinu.

belganpelgan

„Spokojen nejsem. Seklo mi v polovině posledního kopce. Měl jsem spočítané, že by to mělo být v klidu, ale nebylo. Věřil jsem si na dlouhý únik, byl jsem v pohodě a zkusil to,“ říkal v cíli Schlegel a pokračoval: „Ta ztráta je malá a zítra se rozhodně dá zlikvidovat. Doufám, že soupeřům opět v závěrečných kopcích odjedu,“ nehází flintu do žita.

Další čeští cyklisté skončili hluboko za nejlepšími, ale až na Šorma, který vzdal, výrazně Schlegelovi pomohli. „Dnes jeli kluci hodně dobře. Bylo správné, že to Michal zkusil již v prvním kopci, jen nechápu, že ze silných Belgičanů se k němu někdo nepřidal. Kdyby jel alespoň jeden z nich s ním, tak mohli mít v cíli tři minuty. Michal ale ukázal, že na to má a zítra to zkusí znovu,“ přidal reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.