SuperCycling.cz

Visegrádská 4: Kaňkovský vyhrál, Hačecký druhý

22. 4. 2018, 21:47

Ve skvělém světle se prezentovali cyklisté stáje Elkov Author na víkendových závodech zařazených do série Visegrádské 4. Alois Kaňkovský vyhrál českou část, která se jela v rámci Kalas Cupu ve Valticích, Vojtěch Hačecký dnes skončil druhý v polské Sobotce.

BrychtaJan-Visegrad-4-Valtice-V4-20180421-170919-DSC-4567

Klíčový moment sobotního závodu na těžkém okruhu přišel v posledním stoupání před cílem, kdy z vedoucí skupiny zaútočil vítěz prvního závodu Kalas cupu Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), za nímž se okamžitě vydal Kaňkovský. Do cíle tak mířila tato dvojice osamoceně, ve spurtu pak vítězství vybojoval Kaňkovský.

„Závod byl od začátku nevyzpytatelný, nevěděli jsme, jakou zvolíme taktiku. Čekali jsme, že budou Poláci aktivnější. Když měla odjetá skupina náskok přes dvě minuty, domluvili jsme se, že to dojedeme a vsadíme všechno na závěrečný spurt,“ popsal Kaňkovský.

kyjoooobn

„Měl jsem trochu obavy z posledních třech kol, jak zvládnu závěrečný kopec, ale překvapivě jsem tam měl dost sil. Odjel jsem s Paterskim a ještě jsem přemýšlel, jestli mu nemám nastoupit, ale nechal jsem to do spurtu, na ten jsem si věřil. Za úspěchem stojí práce celého týmu, cítil jsem se dnes dobře a kluci se obětovali, za což jim patří velké poděkování,“ okomentoval průběh závodu Kaňkovský. Úspěch královéhradecké stáje podtrhl ještě 4. místem Matěj Zahálka.

V neděli už se na domácí trati Paterski dočkal vítězství, Kaňkovského dokonale v polské Sobotce zastoupil V. Hačeceký, jenž skončil druhý.

Závod se jel na deseti 17 km okruzích s dvěma stoupáními, která v závěru dne rozhodla o vítězi. V úvodních okruzích se v pomalém tempu dostala postupně do úniku sedmička polských závodníku, kteří získali až šest minut k dobru. Snaha pelotonu byla i tak minimální a povedlo se náskok stáhnout pouze na 3:30.

haeckysobotkaa

Startovní pole se rozhýbalo až dvě kola před cílem a začalo eliminovat skupinu na čele, kterou dostihlo na úvod posledního kola. V posledním stoupání závodu, jehož nejprudší část měla sklon kolem 13% a měřila pár set metrů, nastoupil Wibatech na čelo a umožnil Paterskému únik.

Ten získal v posledních kilometrech dvacetivteřinový náskok, který na pásce těsně uhájil. Peloton tak bojoval pouze o druhé místo, které se ale stalo kořistí Hačeckého. „Za druhé místo jsem rád, ale mrzí mě, že se nepovedlo zlikvidovat náskok Paterského a vyhrát celý závod,” shrnul své pocity Vojtěch Hačecký.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.