SuperCycling.cz

Ve Valticích se pojede Visegrádská 4

11. 9. 2017, 21:03

V samotném historickém srdci Valtic odstartuje 16. 9. závod Visegrádské 4, který je zařazen do kategorie 1.2 mezinárodního kalendáře UCI.

tice4

Seriál čtyř jednorázových závodů Visegrádská 4 letos slaví své první kulaté výročí. Již pátým rokem se za podpory ministrů zahraničí členských zemí Visegrádské čtyřky koná v každé z nich cyklistický závod, který je zároveň zařazen do kalendáře Europe Tour.

Letošní ročník odstartoval prvním závodem v Maďarsku už v dubnu. Hned následující den závodníci absolvovali druhý díl na Slovensku, kde se z vítězství radoval český závodník z celku Elkov Author Alois Kaňkovský. Podobný scénář čeká závodníky i třetí zářijový víkend, kdy se po valtickém závodě, který je třetím v pořadí, přesunou do Polska na samotné finále celého seriálu.

Divákům se na jihu Moravy představí mezinárodní konkurence i hvězdy české cyklistiky. Účast již potvrdilo 22 týmů z několika zemí. Chybět nebude již zmíněný celek Elkov Author, který je v současné době nejlepším českým týmem.

Ze zahraničních závodníků určitě stojí za pozornost jména jako Marek Rutkiewicz, loňský vítěz českého závodu Visegrádské 4, nebo dvojnásobný mistr Slovenska v časovce jednotlivců Marek Čenecký, který minulý rok vyhrál závod V4 v Maďarsku.

Silnou konkurenci na startu slibuje i termín závodu, který je ideálním testem před mistrovstvím světa v Bergenu, které se koná o týden později.

„Závod se podařilo termínově velice dobře naplánovat. Věřím, že spousta závodníků ho využije jako poslední test formy před mistrovstvím světa. Trať je inspirovaná belgickými klasikami, je technická a o úspěchu budou rozhodovat zkušenosti a umění poziční jízdy. V tomto ohledu je v mnohém podobná trase mistrovství světa a bude tedy svědčit především klasikářům,“ předvídá reprezentační trenér Tomáš Konečný.

V 11:30 se závodníci vydají na třináct okruhů mezi vinicemi, které dohromady měří 162 kilometrů. Odstartují v samotném srdci Valtic na náměstí Svobody, které bude v den konání uzavřeno.

Pro diváky bude připraven bohatý doprovodný program včetně sportovních soutěží pro děti. Celá akce je podpořena Českou olympijskou komisí, agenturou Czech Tourism a zároveň je součástí hojně navštěvovaného festivalu „Víno bez hranic“.

Diváci si tak mohou užít babí léto v neopakovatelné atmosféře nabité adrenalinem uprostřed kulis jednoho z našich nejmalebnějších měst. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.