SuperCycling.cz

Vakoč pokračuje v Quick-Stepu a rád by na Giro

13. 10. 2017, 21:34

Petr Vakoč zůstane i v příštích letech věrný týmu Quick-Step Floors. Na tiskové konferenci v Praze oznámil, že se v belgické stáji dohodl na prodloužení kontraktu a bude pokračovat po boku krajana Zdeňka Štybara.

SetWidth680-vakohlavnipink

„Měl jsem kontrakt s podmínkou, že se rozhodne do července, zda tým bude pokračovat dál, protože hrozilo, že skončí. Až do skončení Tour de France jsem si tak nemohl být jistý. Teď už mám v tomto ohledu klid. Sezóna se týmu vydařila, sponzoři zůstávají, já tudíž také zůstávám. Prodloužil jsem i na rok 2018 a během příštího roku se uvidí, co bude dál,“ řekl 25letý Vakoč.

„Jsem hrozně rád, že mohu dál pokračovat, protože jsem v týmu spokojený,“ pochvaloval si. I ve chvílích nejistoty zůstával optimistou. „Věřil jsem, že tým bude pokračovat, proto jsem se ani po ničem novém nepoohlížel. Museli dát do července vědět, takže jsem si i říkal, že pak by případně byl ještě čas,“ prozradil Vakoč.

Za pozitivní považuje i zásadní - a pro příští rok již potvrzenou - změnu v obsazení velkých závodů. „Na Grand Tours bude startovat jen osm závodníků, na dalších podnicích sedm. Na jednu stranu bude těžší se nominovat do týmu, ale já v tom vidím spíše mou výhodu. Jsem univerzální, mohu zastat více rolí,“ vysvětlil Vakoč.

vakopint1

Připustil, že rok 2017 nebyl výsledkově ani zdaleka v souladu s jeho představami. „Přitom jsem na tom byl výkonnostně zhruba stejně. Občas k nějakému dobrému výsledku chyběl jen kousek, měl jsem o něco více zdravotních problémů... Posbíral jsem ale hodně zkušeností,“ přiznal.

Za nejcennější považuje druhé místo na Brabantském šípu. „Jel jsem tam s tím, že chci obhájit loňské prvenství a vytvořil si tím na sebe určitý tlak. I proto mě potěšilo, že jsem závod zvládl a bojoval o vítězství, i když Sonny Colbrelli byl nakonec lepší. Potěšilo mě taky celkové 10. místo na etapovém BinckBack Tour,“ připomněl Vakoč.

O programu příští sezóny zatím nemá jasno. "Ještě nás čekají závody v Číně, kde já už nebudu, protože jsem sezónu ukončil, ale teprve pak někdy v listopadu se bude řešit program. Změnou je, že nebudu příští rok začínat v Austrálii, ale dám přednost přípravě a začnu v Evropě,“ řekl.

Jasno má v tom, že by se po Giru 2015 a loňské Tour rád vrátil na některý ze závodů Grand Tours. „Letos jsem vynechal, rád bych jel zase Giro nebo Tour, Vuelta mě popravdě moc neláká. I proto, že bych přišel o jednorázové závody v této fázi sezóny. Kdybych si měl vybrat, tak bych asi upřednostnil Giro, protože si myslím, že tam bych měl více prostoru. A já bych ho rád měl,“ zdůraznil Vakoč.

vakopint2

Touží jet také tradiční závody na kostkách. „Šest let zpátky jsem jel Flandry a Roubaix do 23 let. I když to je mezi dospělými samozřejmě něco jiného, jde o závody, které mě hodně lákají a už tehdy se mi hodně líbily,“ řekl Vakoč.

Na tiskové konferenci představil i svůj charitativní projekt na podporu nadace Pink Bubble. „Připravili jsme s Petrem charitativní akci, ve které budeme dražit celkem slušné fanouškovské trofeje. Máme tu třeba týmový dres Boba Jungelse, kombinézu Matteo Trentina, Petrův dres z olympiády a kolumbijský dres Fernanda Gavirii. Všechny jsou podepsané, tak doufáme, že se nějací nadšenci pochlapí s nějakou pěknou sumou. Vše jde nadaci Pink Bubble, která se zabývá podporou onkologicky nemocných teenagerů a mladých lidí,“ prozradila Radka Maurová, která Vakočovi s projektem pomáhá.

Dále se mohou dražit mj. helma Specialized, brýle EKOI, nebo třeba trénink či večeře s Petrem Vakočem.

Více informací na Petrově oficiálním facebookovém profilu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.