SuperCycling.cz

Vacek vyhrál na ZMJ etapu do Altenbergu!

6. 5. 2018, 07:12

Stejně jako loni! Také letos dokázal český reprezentant Karel Vacek ovládnout těžkou kopcovitou etapu Závodu míru juniorů s cílem v německém Altenbergu. Vedení však drží Belgičan Remco Evenepoel, lídr české reprezentace Vacek je před poslední etapou průběžně sedmý.

vacek18-jednicka

 „Vítězství v téhle etapě je dobrá satisfakce, protože první etapa se moc nepovedla. Na druhou stranu se mi celkem podařila časovka i dnešní etapa, takže je vidět, že se zlepšuji a pokud mi v neděli bude přát štěstí, mě bych ten žlutý dres obléknout,“ řekl sebevědomě Vacek.

„Proč bych se toho měl bát? Jsme tu proto, abychom vyhráli a ne abychom si jeli pro druhé místo,“ nesnaží se být jakkoli skromný lídr českého národního týmu, který se už loni rozhodl, že 47. ročník Závodu míru juniorů se stane jeho kořistí.

„Dnes byl celý ten kopec proti větru a nemělo cenu tam vydávat moc sil. Nedělní etapa bude hodně tvrdá a já viděl, že konkurenti v kopci už také trpěli, i když já třeba nejel úplně na hraně. Myslím, že poslední etapa nebude o vteřinách, ale o minutách,“ je plný nadějí před závěrečnou etapou Karel Vacek.  

vacek18dvojke

Soupeři ale s Vackem nesouhlasí. Aktuální jezdec na vedoucí pozici Belgičan Remco Evenepoel v předposlední etapě přijel ve Vackově stínu na druhé pozici s nulovou ztrátou. „Svého největšího konkurenta jsem se dnes s přehledem udržel, takže jsem velmi šťastný. Mám solidní náskok, cítím se velmi dobře a určitě nikoho nenechám, aby mě o žlutý trikot obral,“ uvedl belgický lídr.

Závěrečná etapa určitě nebude procházka růžovou zahradou. Na peloton čeká těžkých sto kilometrů s cílem v Terezíně. Cyklisté přitom historicky poprvé odstartují z Benešova nad Ploučnici v 10:20 hodin.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.