SuperCycling.cz

Úvodní etapu ZMJ vyhrál Mayrhofer, Češi ztratili

3. 5. 2018, 22:31

Marius Mayrhofer vyhrál úvodní etapu 47. ročníku Závodu míru juniorů v Litoměřicích. Německý reprezentant ovládl spurt osmičlenné skupiny, která se hned na začátek postarala o velké překvapení, když se jí povedlo úspěšně odskočit od hlavního pole.

tennmeckejvitzz

„Bylo to hodně tvrdé, v posledních kilometrech, když se nám takhle podařilo odjet, jsme všichni jeli, co to šlo a mně se pak naprosto fantasticky povedl závěrečný spurt,“ sdělil šťastný vítěz.

Na cyklisty čekala nejdelší etapa letošního ročníku. Úvodních 102,5 členitých kilometrů obvykle bývá spíše na rozehřátí a v minulých letech tato etapa nepřála takovým únikům. Tentokrát bylo větrno a startovní pole se hodně natáhlo.

ceeek

Ztráty tak mohou být pro některé velmi nepříjemné. Své o tom ví i český reprezentant Karel Vacek, který byl nejlepším Čechem a dojel až ve čtvrté desítce se ztrátou více než půl druhé minuty.

„Dánský nároďák byl bezesporu nejsilnější. Pořádně to roztrhali. Já tam na všechno zůstal sám a nedalo se s tím nic dělat,“ pronesl patřičně zklamaný Vacek, který ale jako správný lídr rozhodně nehází flintu do žita: „Ztráta na začátku je nepříjemná, ale jsem přesvědčený, že závod se ještě vyhrát dá. Uvidíme," dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.