SuperCycling.cz

Úvodní etapou Závodu míru vyhrál Rakušan Auer

3. 6. 2016, 22:13

Až závěrečný spurt hlavního pole rozhodl o vítězi úvodní etapy Závodu míru jezdců do 23 let. Po 134 kilometrech z Jeseníku do Rýmařova se z triumfu radoval rakouský jezdec Daniel Auer, který těsně za sebe odsunul Boba Olieslagerse z Nizozemí a Poláka Michala Pulatu. 

ten-rakusan-co-vvv

Z Čechů skončil v etapě nejvýše na 21. místě Tomáš Kalojíros z týmu Go! Czech, o dvě příčky za ním projel cílem reprezentant Michal Schlegel.

Etapa příliš vzruchu nepřinesla. Přestože na úvodních necelých šedesáti kilometrech byly tři vrchařské prémie, tak se nikomu do úniku nechtělo. Na prémiích byl nejaktivnější Nizozemec Adriaan Jansen a do druhé etapy si vybojoval trikot nejlepšího vrchaře.

Favorité však silami neplýtvali, všichni si až moc dobře uvědomovali, že rozhodovat se bude zítra při výjezdu na Dlouhé stráně, kdy cíl je ve výšce 1350 metrů nad mořem.

zm o vitzst

Až po polovině etapy se pustil do úniku další Nizozemec Pascal Eenkhoorn a postupně si vybojoval náskok až tři minuty. Ten si také přivezl na tři okruhy kolem cílového města Rýmařov měřící po jedenácti kilometrech. Soupeře to ale nechalo v klidu, nikomu se nechtělo moc Eenkhoorna stíhat. Až když se na čele usadila šestice Španělů, tak se náskok začal tenčit.

Ještě při vjezdu do závěrečného kola měl Eenkhoorn k dobru minutu a půl, ale to na čele již pracovali i čeští jezdci, kteří se předtím ukázali na rychlostní prémii, kterou projeli v pořadí Kukrle, Camrda, Kovář na prvních třech místech.

Sólujícímu Eenkhoornovi ale rychle docházely síly a přesile soupeřů nakonec podlehl, když jej peloton pohltil asi tři kilometry před cílem. To však v hlavním poli již nebylo trio Ťoupalík, Kukrle a Kovář, kteří jeli ve druhé skupině.

cesi na zedemke

„Bylo to dnes docela rychlé a dojelo to podle předpokladů celkem pohromadě. Rozhodovat se bude zítra, ten závěrečný kopec je fakt vydatný. Já si dnes hlídal pozici, abych nic neztratil,“ řekl Michael Schlegel, který je lídrem české reprezentace.

Rozhodovalo se až v ulicích Rýmařova. Ve spurtu měl nejvíce sil k potřebnému zrychlení Auer, o jehož prvenství ale po těsném souboji musela rozhodnout až cílová kamera.

Výsledky 1. etapy (134 km)

1. Daniel Auer (Rak.) 3:11:53

2. Bob Olieslagers (Niz.)

3. Michal Pulata (Pol.)

...

21. Kalojíros (Go Czech)

23. Schlegel

46. Lehký (oba ČR)

65. Sekanina

67. Doležel

81. Pietrula

83. Neuman (všichni Go Czech)

91. Camrda všichni stejný čas

110. Ťoupalík

111. Kovář

116. Kukrle (všichni ČR) všichni +2:51.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.