SuperCycling.cz

Ulissi ovládl Czech Tour, Hník skončil čtvrtý

14. 8. 2016, 19:22

Skvělé čtvrté místo vybojoval český cyklista Karel Hník z polské stáje Verva Activejet v 8. ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour. 

carlz

Ve čtvrté závěrečné etapě se startem v Olomouci a cílem po devíti okruzích v Dolanech zvítězil ve spurtu celého hlavního pelotonu Belgičan Baptiste Planckaert z týmu Wallonie Bruxelles, žlutý trikot pro celkového vítěze podniku kategorie 2.1. UCI uhájil s přehledem Ital Diego Ulissi ze stáje Lampre-Merida.

Na závodníky dnes čekalo 157 kilometrů a ty podle očekávání celkové pořadí nezměnily. Hned po startu na Horním náměstí v Olomouci unikl kvartet Weitse Boosmans (Belg.), Michael Kukrle (Whirlpool Author), Martjin Verschoor (Niz.) a jeho krajan Johim Ariesen.

skupina ujetaaa

Po pár kilometrech se na ně dotáhli Polák Paweł Cieślik a Jan Božič ze Slovinska. Šestice si mezi sebe rozdělila všechny body na třech rychlostních a dvou vrchařských prémiích, její náskok narostl až na šest minut, ale vzhledem k tomu, že nikdo z nich nebyl v popředí výsledkové listiny, tak to ty nejlepší nechalo v klidu.

ten djego z ld

Tempo pelotonu si hlídali především jezdci tří stájí - Cannondale-Drapac, Lampre-Merida a CCS Sprandi, Polkowice jejichž zástupci drželi před startem tři první místa v průběžném hodnocení a kontrolovali situaci.

Až na devítikilometrovém okruhu začali náskok postupně snižovat. Šest kol před cílem na tři minuty a těsně po nájezdu do sedmého okruhu přesila uprchlíky pohltila. Dvě kola před koncem se pokusil o samostatnou akci Američan Zepunkte z Cannodale, ale desetivteřinový náskok, který získal, ostatní rychle zlikvidovali a bylo jasné, že se o etapový vavřín porvou sprinteři.

belgan co vyhrial last stejd

Prvenství vybojoval Belgičan Planckaert před Nizozemcem Wippertem z Cannondale a Španělem Garciou Cortinou z české stáje Klein Constantia. Nejlepší z Čechů byl Michael Schlegel (Klein Constantia), který projel cílem na 15. místě.

Nejspokojenější byl ale určitě Ulissi, který vybojoval cenný celkový triumf, když před druhým Nizozemcem Sebastianem Langelveldem (Cannondale-Drapac) uhájil náskok 26 vteřin, který si získal ve třetí vítězné etapě do Šternberku. Celkově třetí skončil italský matador Davide Rebellin (CCC).

ti nejlepsi z cektur

Pro Hníka je konečné čtvrté místo velice cenným výsledkem. „Dnes to bylo v pohodě. Týmy Lampre-Merida a Cannondale si vše hlídaly, nikdo nenastupoval. Se čtvrtým místem v tak kvalitní konkurenci jsem určitě spokojený, je to náš nejlépe obsazený závod," řekl Karel Hník, který si svým výkonem řekl i o nominaci na evropský šampionát.

To samé platí i v případě Michala Schlegela z celku Klein Constantia, který v konečném pořadí vybojoval skvělou osmou pozici a vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let.

slegl na ERTT

„Je to náš největší závod a držel jsem krok jsem s cyklisty, kteří jezdí podniky o třídu výše. Pro mě bylo výborné, že jsem s nimi mohl jet a příjemné vidět, že i oni si vedle mě dávají. Snažil jsem se uspět co nejlépe v celkové klasifikaci a výhra mezi mladými je bonus,“ přiznal Michal Schlegel, který rovněž myslí na start na mistrovství Evropy. „Ale nyní je prioritní start na Tour de l'Avenir,“ podotkl ke svému dalšímu závodnímu programu v sezóně Schlegel.

aaaaaaaatiiiiiiceee cztrtt

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.