SuperCycling.cz

Týmová časovka na úvod Czech Tour pro Cannondale

11. 8. 2016, 21:32

Úvodní etapu osmého ročníku Czech Cycling Tour, kterou byla týmová časovka ve Frýdku-Místku na 17,3 kilometru, zvládla nejrychleji sestava týmu Cannondale-Drapac. 

canoTTCT

Souboj proti chronometru byl ale hodně vyrovnaný. Druhý tým v pořadí CCC Sprandi Polkovice v sestavě s dvojicí Čechů Janem Hirtem a Josefem Černým byla pomalejší jen o jedenáct vteřin a třetí česká stáj Klein Constantia ztratila další čtyři vteřiny.

ty cecka

Po zrušení startu týmu SKC Tufo Prostějov přivítali pořadatelé na startu závodu první kategorie UCI osmnáct osmičlenných celků a kromě Cannondale i další tým WorldTour Lampre-Merida, která skončila hned za trojicí nejlepších.

Ve velmi dobrém světle se představila i osmička druhého českého týmu Whirlpool Author. Na trať vyrazila sedmá a po průjezdu cílem se dostala do vedení časem 20:38. Překonala jej až formace Klein Constantia, která byla rychlejší o 19 vteřin.

„Myslím, že můžeme být spokojeni. Máme v týmu hodně mladých jezdců, kteří týmovou časovku mockrát nejeli, takže z tohoto pohledu jsme předvedli slušný výkon. Nechtěli jsme moc ztratit a to se nám povedlo,“ řekl jeden z nejzkušenějších jezdců Whirlpool Author Alois Kaňkovský.

HK na ctt

Sám se těší hlavně na páteční etapu s cílem v Uničově. „To je pro mě jediná možnost spurtovat o dobré umístění. Loni mi tam spadl dvě stovky metrů před cílem řetěz, takže jsem nakonec místo na stupních vítězů skončil čtvrtý, to bych chtěl letos vylepšit,“ dodal.

Celek Klein Constantia sesadil z prvního místa o tři vteřiny tým CCC Sprandi, který na CCT přijel ve velmi silné sestavě včetně české dvojice. „Každý chce vyhrát, ale i druhé místo je dobré. Trať byla sice krátká, ale rozhodně ne lehká. Hlavně úsek zpět do Frýdku-Místku proti větru dal zabrat,“ řekl Josef Černý.

klejni nacct

A Michal Schlegel z Klein Constantia přidal: „Bylo to hodně rychlé, ale v osmi lidech bylo těch sedmnáct kilometrů příjemných. Se třetím místem jsme spokojeni, nechtěli jsme moc ztratit, abychom mohli bojovat o celkové dobré umístění a to se povedlo."

Dva nejsilnější celky vyrazily na trať až jako poslední. Jezdci Cannondale roli favorita splnili, cílem proletěli časem pouhých pět vteřin nad hranicí dvaceti minut. Jako první protnul pásku Nizozemec Sebastian Langeveld, který se do zítřejší etapy obleče do žlutého trikotu lídra závodu.

ten luidr CCT

¨

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.